A Samsunga Galaxy S nie proponują?

Nawet jeśli lekko trzeba by dopłacić (ale w ramach opłacalności

) to poleciłbym bardziej SGS. Wydajniejszy od obu telefonów. Sam go posiadam i sobie bardzo, ale to bardzo chwalę, jeśli chodzi o ten zakres cenowy.
A Defy vs Desire... Podobna klasa telefonów

Aczkolwiek chyba zdecydowałbym się na Defy, tym bardziej jeżeli 'nie szanujesz' telefonów

Na plus na pewno wytrzymałość (ogólnie uważam, że smartfony są raczej wytrzymałe, zwłaszcza te z Gorilla Glass - bardzo odporne szkiełko, Defy to ma, Desire nie) i lepsza bateria (co jest ważne przy smartfonach). HTC z kolei nie ma co mówić - też wydajny telefon z rewelacyjną nakładką HTC Sense

. Ciężki wybór, ale brałbym Defy.
Pamiętaj, że telefonowi można dać solidnego kopa przez wgranie jakiegoś nieoficjalnego softu

Często chodzi szybciej od stockowego ROMu
