TymonPRO napisał(a):

|
Sory dla mnie Iliev czy Biton są 100 razy lepsi niż Matusiak czy Beton przepraszam Beto
|
Pewnie, że lepsi. Ale to nie są zawodnicy na których można coś oprzeć. Jeden kondycyjnie dogorywa a drugiego w lecie już nie będzie. Powinniśmy budować drużynę na przyszłość a tak w lecie czeka nas kolejne wietrzenie szatni i prawdopodobnie nowy szrot. I czy Valcx będzie to robił czy Bednarz tak na prawdę ma to mniejsze znaczenie. Problemem jest ciągła prowizorka i ogólna strategia budowy klubu a raczej jej brak.
W skrócie: skauting, wyszukiwanie młodych krajowych talentów, szlifowanie ich i sprzedawanie z zyskiem. Do tego ściąganie obcokrajowców doświadczonych o wysokich umiejętnościach i za konkretną kasę, ew. młodych zdolnych z Ameryki Pd. za duża kasę jak np.w Metaliście Charków - to jednak jest trudne bo trzeba sporo na takich wyłożyć. To wszystko łatwo się pisze, ale w zespole muszą być odpowiednie proporcje graczy krajowych do zagranicznych oraz rozwojowych i doświadczonych. U nas to wszystko stoi na głowie. Mamy stary skład bez perspektyw, do tego większość z jakoś tam rokujących graczy jest wypożyczona i w lecie odejdą. Jesteśmy prawie w tym samym miejscu co przed Karabachem, tylko, że teraz mamy więcej emerytów na wysokich kontraktach. Jeśli nie awansujemy do pucharów to będzie to kompletna tragedia.