Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19319
Stary 11.03.2012, 23:51
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Jak ktoś słuchał Rumaka w Lidze+ Extra, to chyba zauważył, że jest to młody, inteligentny facet, który wie co mówi, czego chce - na tą chwilę troszkę gorsza wersja Probierza. Jednak dobrze się dzieje, że coraz więcej młodych trenerów pojawia się w Ekstraklasie, bo mają odpowiednie kompetencje do prowadzenia drużyn i czas przereklamowanych trenerów pokroju Smudy, Janasa, Pyrdoła, Broniszewskiego, Kasalika, Białka, itp. (czyli taktyka na poziomie: choć makaron lubimy, to dziś Włochom wpier..... - jak stwierdził przed meczem Ruchu z Interem pewien szkoleniowej starej daty, żadnych analiz, pomysłu) musi się skończyć.
Zgadzam się, przynajmniej widać, że tym trenerom się chce rozwijać, że próbują podnosić swoje kwalifikacje trenerskie, chcą rozwijać naszą, własną myśl szkoleniową i w dużej mierze im to wychodzi, przynajmniej w naszych realiach.

Probierz miał wyniki i styl w Jagiellonii. Skorża z powodzeniem prowadził Wisłę i teraz Legię. Swoje sukcesy ma Michniewicz i jego drużyny zazwyczaj prezentowały się nieźle pod względem piłkarskim. Kafarski przez długi czas wyciskał z Lechii zdecydowanie więcej, niż wskazywałby na to potencjał kadrowy tej drużyny. Ojrzyński robi świetną robotę w Kielcach, mimo że jest to jego pierwszy klub w Ekstraklasie.

Kiereś udanie poukładał grę Bełchatowa, wprowadził kilku ciekawych zawodników z niższych lig do składu. Kasperczyk wyciska świetny wynik punktowy w Bielsku-Białej, mając zdecydowanie drużynę na dół tabeli tej ligi. Rumaka ciężko oceniać, ale na pewno jest inteligenty, ma wizję i wyniki w piłce młodzieżowej. Wyniki ma też Mroczkowski z Widzewem.

Trenerami starej daty trudno też nazwać Fornalika, Nawałkę czy Zielińskiego, obaj mają koło 50-tki i bardzo dobre wyniki w ostatnich latach, ich drużyny grają ciekawą piłkę, biorąc pod uwagę potencjał kadrowy. Są jeszcze Hajto i Świerczewski, których trudno na ten moment oceniać, niemniej jednak obaj mają doświadczenie z futbolu na bardzo wysokim poziomie.

Nawet jeśli będą popełniać błędy, to jest nadzieja, że będą się uczyć je naprawiać i poziom całego środowiska trenerskiego w Polsce będzie rosnąć.
Odpowiedz cytując