Wydarzenia bydgoskie same w sobie nei były powodem, by zamykać stadiony / zakazywać wyjazdów Bogu ducha winnym kibicom innych klubów. Dalej - odpalenie rac + jakieś petardy hukowe też nie są czymś "obcym" w Europie i też same w sobie nie stanowią powodu, by nakładać zakaz wyjazdowy + bez mała 100 tys euro kary. Te kary (konkretnie ich rozmiar) są zwyczajnie wynikiem recydywy... Bo przecież race były na Wiśle wcześniej i kary były mniejsze, o zakazie wyjazdowym nie wspominając.
Nigdzie nie pisałem natomiast, że w Bydgoszczy / Liege nic się nie działo, to już twoja błędna nadinterpretacja. Kary z dupy się nie biorą...