Wyświetl pojedynczy post
tofik
Senior Member
 
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12569
Stary 10.03.2012, 19:02
allon napisał(a):Wyświetl post
tofik bo sprzedaż zawodnika przykładowo za 1mln euro to nie jest 1mln zysku dla klubu. Trzeba odliczyć od tego podatki , klauzule w umowie z menago/zawodnikiem/poprzednim klubem(jeśli takie akurat istnieją) , haracz dla PZPNU i Ekstraklasy (jeśli jest to zawodnik krajowy) i dopiero o to wszystko pomniejszona kwota jest zyskiem dla klubu. Często z tego zostaje połowa otrzymanych środków.
Zgadza się, że koszty trzeba odliczyć dlatego napisalem, że jak sprzedamy Meliksona to przecież nie wydamy tyle na przebudowę składu.
Jeszcze odnosząc to do poprzednich okienek. Mieliśmy bodaj 8 milionów euro przychodu. Nie przypominam sobie żebyśmy wydali później 3,5 miliona raczej wszystko się zamknęło bliżej 1.75 - 2 milionów euro z kontraktami razem. Więc kwoty które otrzymujemy ze sprzedaży nie tylko na pół ale jeszcze doliczyć ile skasuje na czarną godzinę właściciel, (pewnie jeszcze połowę z tego co zostało) i dopiero można powiedzieć, że taka kwota jest bliższa tej którą wydamy
Taki prosty przykład:
Sprzedajemy Meliksona za 3,5, czyli zostaje nam na czysto 1,75, teraz właściciel kosi pół z tego na czarną godzinę i mamy 875 tys na 'przebudowę" składu. I jakby tak prześledzić nasze ostatnie ruchy transferowe coś w tym jest.
Ostatnio edytowane przez tofik : 10.03.2012 o godz. 20:12.
..
Odpowiedz cytując