Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16070
Stary 08.03.2012, 20:36
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Tu nie chodzi o to kto jest czyim promotorem (pomijając fakt że PO i PIS to generalnie jedno i to samo)tylko o to że lustracja nie ma na celu "oczyszczania" środowiska tylko służy do walki politycznej .Jakoś nie widziałem oburzonego Macierewicza czy Kaczyńskiego żeby na konferencji prasowej wykrzykiwali ,że Skworc to agent , ale po Bolku vel Wałęsie to można robić podjazd bo parę punktów procentowych można za to zbić.

Argument o śpiewaniu "Bogurodzicy" jest z argumentem z V klasy Szkoły Podstawowej , mogę ci jedynie odpisać ,że żołnierze Wehrmachtu napadając Polske mieli wszywki w mundurze " Gott mit uns" (Bóg z nami)

Kościół stał zawsze i wyłacznie po stronie swoich interesów , oczywiście czasami tak jak w okresie PRL Kościół i obywatele Polski mieli wspólny interes i wspólnego wroga czyli ZSRR
Argument porównujący Wehrmacht z napisem Gott mit uns na paskach i symbolem słońca na sztandarach, zapatrujący się w pogańskie tradycje z Bogurodzicą i Polską tradycją chrześcijaństwa jest na poziomie AS-a82 nie znajacego nawet podstaw historii Polski która gdyby nie chrzest i dobre stosunki za Piastów z papieżami nie obroniła by swojej państwowości a co może ważniejsze nie miałaby szans rozwoju na poziomie państw zachodu.
Jak ktoś tego nie rozumie to trudno na to poradzić.Po prostu to są fakty. Rózne zachowania w przeszłości biskupów nie są tu wytłumaczeniem bo jak każdy człowiek i oni czasem popełniali błędy przy czym suma zysków z chrześijaństwa a strat wynikłych z przewin kleru jest wprost nieporównywalny dla naszego kraju. I na tym proponuje zakończyć temat religii
p.s. oczywiście zasługi Jana Pawła II, kardynała Sapiechy czy Wyszyńskiego są niczym dla takich kozich bobków które próbują "błysnąć" na forum czymś orginalnym a'la Palikot
Ostatnio edytowane przez Arapaho : 08.03.2012 o godz. 20:40.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej