AS82 napisał(a):

Tu nie chodzi o to kto jest czyim promotorem (pomijając fakt że PO i PIS to generalnie jedno i to samo)tylko o to że lustracja nie ma na celu "oczyszczania" środowiska tylko służy do walki politycznej .Jakoś nie widziałem oburzonego Macierewicza czy Kaczyńskiego żeby na konferencji prasowej wykrzykiwali ,że Skworc to agent , ale po Bolku vel Wałęsie to można robić podjazd bo parę punktów procentowych można za to zbić.
Argument o śpiewaniu "Bogurodzicy" jest z argumentem z V klasy Szkoły Podstawowej , mogę ci jedynie odpisać ,że żołnierze Wehrmachtu napadając Polske mieli wszywki w mundurze " Gott mit uns" (Bóg z nami)
Kościół stał zawsze i wyłacznie po stronie swoich interesów , oczywiście czasami tak jak w okresie PRL Kościół i obywatele Polski mieli wspólny interes i wspólnego wroga czyli ZSRR
|
Argument porównujący Wehrmacht z napisem Gott mit uns na paskach i symbolem słońca na sztandarach, zapatrujący się w pogańskie tradycje z Bogurodzicą i Polską tradycją chrześcijaństwa jest na poziomie AS-a82 nie znajacego nawet podstaw historii Polski która gdyby nie chrzest i dobre stosunki za Piastów z papieżami nie obroniła by swojej państwowości a co może ważniejsze nie miałaby szans rozwoju na poziomie państw zachodu.
Jak ktoś tego nie rozumie to trudno na to poradzić.Po prostu to są fakty. Rózne zachowania w przeszłości biskupów nie są tu wytłumaczeniem bo jak każdy człowiek i oni czasem popełniali błędy przy czym suma zysków z chrześijaństwa a strat wynikłych z przewin kleru jest wprost nieporównywalny dla naszego kraju. I na tym proponuje zakończyć temat religii
p.s. oczywiście zasługi Jana Pawła II, kardynała Sapiechy czy Wyszyńskiego są niczym dla takich kozich bobków które próbują "błysnąć" na forum czymś orginalnym a'la Palikot