|
Niektórzy tutaj twierdzą, że Probierz nie nadaje się do Wisły, bo wcześniej nie pracował w czołowym polskim klubie. Dla przypomnienia:
Maciej Skorża przed przyjściem do Wisły trenował Amikę Wronki (ta prawdziwa, wroniecka), nawet doszedł do fazy grupowej pucharu UEFA, tyle że Amica dostawała tam porządne baty.
Michał Probierz trenował Polonię Bytom i Widzew Łódź, cel - utrzymanie się w lidze - cel osiągnięty
Potem Skorża i Probierz trafili do ligowych średniaków - Groclinu i Jagiellonii. Obydwaj zdobyli PP, Skorża Puchar Ekstraklasy, a Probierz Superpuchar Polski.
Obydwaj zlekceważyli swoich przeciwników w pierwszej fazie rozgrywek europejskich - odpowiednio Levadia i Irtysz Pawłodar, uznając te mecze jako część przygotowań do sezonu, ale potrafili sprawić niespodzianki in plus - pogrom Beitaru i walka do końca z Arisem, prowadząc w Salonikach.
Skorża i Probierz trafili do Wisły by odbudować drużynę po nieudanych występach i wyciągnąć Wisłę z kryzysu. W przypadku Maciusia skończyło się to MP, jak będzie z Probierzem ?

"Nawet jeśli przegrywasz, to krótko musi trwać,
bo mistrza ten zdobywa, który potrafi grać"
|