Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15936
Stary 02.03.2012, 11:55
Tematyka wyników gospodarczych Polski z ubiegłego roku nie była ostatnio poruszana, więc wrzucę dwie dosyć ciekawe grafiki. Sam tekst to nic specjalnego, ale te zestawienia dają do myślenia. Widać, że konsumpcja powoli słabnie i przy bardzo wysokiej bazie z roku poprzedniego można się spodziewać marginalnego, albo niemal zerowego wzrostu konsumpcji w tym roku (EURO nie zmieni za wiele w tym zakresie). Za to inwestycje przedsiębiorstw oraz eksport wskoczyły na poziom nienotowany od 4-5 lat. Warto też zwrócić uwagę na to jak rozjechały się wykresy Polski i Niemiec w Q4 2011. Przy dobrych wiatrach w Q1 i Q2 2012 roku różnica między nami może wzrosnąć w okolice 3-3,5 pp. ale wszystko zależy od tego czy będziemy się utrzymywać wciąż w okolicach ponad 3% PKB, czy jednak będzie zjazd w okolice 2,5% jak średniorocznie szacował Rostowski.
http://rafalhirsch.natemat.pl/3391,p...ki-inwestycjom



Ostatnio edytowane przez emj10 : 02.03.2012 o godz. 13:29.