Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#235
Stary 27.02.2012, 14:10
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Który można dedykować Markusowi, zapatrzonemu w słabych piłkarzach z zagranicy. To samo kiedyś mu pisałem, że kilka lat temu większość tych kopaczy bardzo rzadko grałaby w meczach, to nie rozumiał i pisał dalej swoje grafomańskie teksty o korzyściach wynikających z zatrudnienia Genkowa, Kirma, Bunozy, Jovanicia, Ilieva, Lameya, Jaliensa, Nuneza.
Markus nie chce ściągania do Wisły słabych piłkarzy z zagranicy, tylko wartościowych i wnoszących coś pozytywnego do zespołu. To po pierwsze.

Po drugie, nie można nie zauważać, że nawet Ci obcokrajowcy, których tak wyśmiewasz, okazali się lepsi i zrobili lepszy wynik od wszystkich innych polskich zawodników i zespołów w minionym sezonie. Nie było dla nich lepszej i tańszej "polskiej alternatywy". A i w tym sezonie doszli w pucharach znacznie dalej nż np: oparta na Polakach Jagiellonia czy Śląsk.

Przyczyną problemów Wisły jest słaby trener, brak wzmocnień zimą i za mała ilość wartościowych obcokrajowców w składzie, a nie to, że Valcks wolał np: Chaveza niż Pazdana.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"