Wyświetl pojedynczy post
Krotochwila
Senior Member
 
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10965
Stary 24.02.2012, 11:42
foxtrot_green napisał(a):Wyświetl post
Też miałem takie wrażenie. Kirm pokazał zbyt małe zaangażowanie jak na mecz tej rangi. Ba, moim zdaniem w ogóle nie pokazał zaangażowania. Małecki nie mógł fochów strzelać po przejściu Standardu? :/



Kiedy Nunez zobaczył, że piłkarz Standardu podał piłkę koledze stanął bokiem i zastawił się tak, żeby ten na niego wpadł. To nawet nie był atak na piłkę. Sędzia był przy tym i widział wszystko. Podobnie na powtórce wyraźnie widać, że Nunez nie patrzy na piłkę, tylko chce zatrzymać piłkarza bez piłki. To jest głupota.
Znam argumentację ale jej nie podzielam. Nie można nie ruszając się z miejsca ustawić się tak, żeby rywal na Ciebie wpadł. Jak się w ogóle można ustawić nie ruszając się z miejsca? Nie było tam ruchu w stronę przeciwnika, nie ma przecież obowiązku ucieczki przed rywalem. Bez jaj. Tam było podanie, przebiegnięcie kilku metrów i uderzenie w stojącego Nuneza.
Ustawił się bokiem? A czym się miał ustawić widząc nadbiegającego przeciwnika. Głową?
Przecież to absurdalne.

Nunez dostał drugą kartkę nie za faul, którego nie było tylko za całokształt. Sędziowie są już chyba uczuleni na jego cwaniactwo i szukają pretekstu do karania kartkami. I to jest chujnia, bo kara się na boisku za konkretne przewinienia a nie ogólne wrażenia. Podobnie jak nie stosuje się zasady rekompensacji (jeśli np. w szatni sędzia dowiaduje się, że popełnił fatalny błąd, krzywdząc drużynę b i w drugiej połowie próbuje to nadrobić karząc przesadnie drużynę a). Takie zachowania odróżniają dobrych sędziów od pół amatorów.

Gwizdał ten Pan wczoraj fatalnie. 2 minuty przed czerwienią dla Nuneza powiedziałek kumplowi, że szuka pretekstu na czerwień dla Wiślaków. Obstawiałem Czarka Wilka.
vel HatefulRespect
Odpowiedz cytując