Wyświetl pojedynczy post
Kocur
semper fi
 
 
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15856
Stary 24.02.2012, 09:42
Cytat:
Wielka fuszerka. Autostrady A1 i A2 popękane po zimie

Budowane w ekspresowym tempie polskie autostrady nie wytrzymały srogiej zimy. Popękała budowana wciąż A2, głębokich na 8 cm poprzecznych pęknięć naliczono ponad 50. Popękał także budowany odcinek autostrady A1 między Toruniem a Strykowem. Pęknięć naliczono tam aż 80 - podaje RMF FM.

Cytat:
- Nie uchylam się od odpowiedzialności za to wszystko, co zostało wykonane, za te kontrakty, które zostały podpisane, i jestem przekonany, że uszkodzenia, które zostały ujawnione, zostaną naprawione - mówi Grabarczyk.

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad droga została źle zabezpieczona na zimę przez wykonawców.

- W trakcie budowy często zdarzają się takie sytuacje. Po zimach często ujawniają się wady i uszkodzenia dróg. Dopiero po zbadaniu tych konkretnych uszkodzeń będzie można powiedzieć, co było ich przyczyną - mówi były minister infrastruktury.

Czy pana zdaniem to wykonawca popełnił błąd? - pytał reporter TOK FM.

- Ja jeszcze nie potrafię powiedzieć i nikt dzisiaj nie potrafi powiedzieć. Najpierw próbki muszą przejść badanie - odpowiada Grabarczyk.

ale przecież ważne że budują
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE