Cytat:
Gliwice - Wrocław. Od 1 czerwca 20 groszy za kilometr.
O wprowadzeniu opłat dla samochodów osobowych na tym odcinku autostrady A4 poinformowała rzeczniczka prasowa projektu poboru opłat viaTOLL Dorota Prochowicz.
Jak wyjaśniła, na odcinku pomiędzy Bielanami Wrocławskim a węzłem Sośnica w Gliwicach od 1 czerwca zostanie uruchomiony manualny pobór opłat.
"W ramach systemu manualnego zostaną uruchomione dwa Place Poboru Opłat w ciągu drogi: Karwiany i Żernica. Pomiędzy nimi, na zjazdach, będą zlokalizowane Stacje Poboru Opłat: Krajków, Brzezimierz, Przylesie, Prądy, Dąbrówka, Gogolin, Olszowa, Nogowczyce, Łany, Kleszczów, Ostropa i Bojków" - poinformowała rzeczniczka.
Opłat będzie można dokonywać kartami bankowymi, kartami paliwowymi oraz gotówką. Opłaty będą przyjmowane w polskich złotych (bilon i banknoty) oraz w euro (banknoty). Reszta zawsze wydawana będzie w złotówkach.
GDDKiA zgodziła się na przesunięcie terminu oddania do użytku autostradowej obwodnicy Tarnowa, czyli odcinka autostrady A4 z Wierzchosławic do Krzyża, informuje "Dziennik Polski". więcej »
Kierowcy samochodów osobowych za podróż tym odcinkiem autostrady zapłacą 20 gr za kilometr, zaś motocykli 10 gr. Rzeczniczka przypomniała, że od lipca 2010 r. odcinek A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica jest płatny dla kierowców pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t. Rozliczają się oni za przejazd korzystając z elektronicznego systemu poboru opłat.
|
hehe - przynajmniej asfalt dłużej wytrzyma bo nie będzie używany
