Wyświetl pojedynczy post
Kocur
semper fi
 
 
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15835
Stary 22.02.2012, 09:56
Cytat:
Gliwice - Wrocław. Od 1 czerwca 20 groszy za kilometr.


O wprowadzeniu opłat dla samochodów osobowych na tym odcinku autostrady A4 poinformowała rzeczniczka prasowa projektu poboru opłat viaTOLL Dorota Prochowicz.


Jak wyjaśniła, na odcinku pomiędzy Bielanami Wrocławskim a węzłem Sośnica w Gliwicach od 1 czerwca zostanie uruchomiony manualny pobór opłat.

"W ramach systemu manualnego zostaną uruchomione dwa Place Poboru Opłat w ciągu drogi: Karwiany i Żernica. Pomiędzy nimi, na zjazdach, będą zlokalizowane Stacje Poboru Opłat: Krajków, Brzezimierz, Przylesie, Prądy, Dąbrówka, Gogolin, Olszowa, Nogowczyce, Łany, Kleszczów, Ostropa i Bojków" - poinformowała rzeczniczka.

Opłat będzie można dokonywać kartami bankowymi, kartami paliwowymi oraz gotówką. Opłaty będą przyjmowane w polskich złotych (bilon i banknoty) oraz w euro (banknoty). Reszta zawsze wydawana będzie w złotówkach.

GDDKiA zgodziła się na przesunięcie terminu oddania do użytku autostradowej obwodnicy Tarnowa, czyli odcinka autostrady A4 z Wierzchosławic do Krzyża, informuje "Dziennik Polski". więcej »

Kierowcy samochodów osobowych za podróż tym odcinkiem autostrady zapłacą 20 gr za kilometr, zaś motocykli 10 gr. Rzeczniczka przypomniała, że od lipca 2010 r. odcinek A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica jest płatny dla kierowców pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t. Rozliczają się oni za przejazd korzystając z elektronicznego systemu poboru opłat.

hehe - przynajmniej asfalt dłużej wytrzyma bo nie będzie używany
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE