|
A ja chciałbym poruszyć jeszcze jeden aspekt związany z tegoroczną edycją, a o którym jeszcze chyba ine dyskutowaliśmy tu. Mianowicie - na pewno zauważyliście że UEFA wyświadczyła Turcji przysługę wyrzucając Fenerbahce z LM, tym samym redukując liczbę tureckich klubów uczestniczących w pucharach i podwyższając ich współczynnik krajowy. W tym sezonie ugrali już 6.625 wobec jedynie 4.6 w ubiegłym sezonie i oba kluby mają jeszcze w grze. Chyba sprawiedliwiej by było gdyby punkty zdobyte przez tureckie kluby dzielić przez 5 a nie przez 4 (ostatecznie dyskwalifikacja to ma być kara a nie nagroda)
|