Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
0 22
Senior Member
 
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18772
Stary 21.02.2012, 21:38
Jestem absolutnie pewien tego co piszę. Na tej samej zasadzie jeżeli klub nie płaci piłkarzowi to piłkarz występuje do KL.



REGULAMIN DYSCYPLINARNY PZPN
(tekst jednolity – stan prawny na 30.06.2011)


Cytat:
§ 3
1. Do orzekania w sprawach przewinień dyscyplinarnych uprawnione są następujące
organy:
1) Związkowy Trybunał Piłkarski PZPN
2) Wydział Dyscypliny PZPN
3) Komisja Odwoławcza związku piłki nożnej
4) Wydział dyscypliny związku piłki nożnej, z zastrzeżeniem § 12 pkt 2 ust. 2)
niniejszego regulaminu.
5) Komisja dyscyplinarna Spółki Ekstraklasa
6) Zarząd klubu, z zastrzeżeniem art. 27 Uchwały nr II/12 z dnia 19 maja 2002 roku -
Zasady regulujące stosunki pomiędzy klubem sportowym a zawodnikiem
profesjonalnym, wraz z późniejszymi zmianami.
2. Komisja dyscyplinarna Spółki Ekstraklasa posiada uprawnienia przyznane Wydziałowi
Dyscypliny PZPN z wyłączeniem poniższych uprawnień, które są zastrzeżone dla
Wydziału Dyscypliny PZPN:
1) orzekanie w sprawach dotyczących przewinień przekupstwa sportowego, dopingu,
naruszeń postępowania licencyjnego oraz niewykonywania prawomocnych orzeczeń
PZPN;
2) orzekania w szczególnie ważnych z punktu widzenia interesu polskiej piłki nożnej
sprawach, przekazanych uchwałą Zarządu PZPN do kompetencji Wydziału Dyscypliny
PZPN;
3) wymierzanie kary zakazu dokonywania transferów zagranicznych do klubu;
4) wymierzanie kary skreślenia z listy sędziów;
5) wymierzanie kary zakazu reprezentowania piłkarstwa polskiego w rozgrywkach
międzynarodowych (pucharowych i towarzyskich) czasowego lub na stałe;
6) wymierzanie kary pozbawienia drużyny tytułu mistrza lub wicemistrza Polski albo
zdobywcy Pucharu Polski.

§ 12
1. W postępowaniu dyscyplinarnym obowiązuje zasada dwuinstancyjności
2. Organami właściwymi do orzekania w sprawach dyscyplinarnych w pierwszej
instancji są:
1) zarząd klubu w stosunku do zawodników i działaczy piłkarskich. W przypadkach
określonych statutem zarząd klubu może przekazać swoje uprawnienia w zakresie
rozpatrywania przewinień i orzekania kar powołanemu lub wybranemu organowi
dyscyplinarnemu. Orzeczenia takiego organu muszą być zatwierdzone przez zarząd
klubu,
2) Wydział dyscypliny związku piłki nożnej w stosunku do sędziów, zawodników,
działaczy piłkarskich i kierownictw klubów uczestniczących w rozgrywkach na szczeblu
związku piłki nożnej. Na mocy swojego statutu, wojewódzki związek piłki nożnej może
przekazać część uprawnień dyscyplinarnych ozpn-om, podlegającym danemu związkowi
piłki nożnej, z zastrzeżeniem przepisów niniejszego regulaminu,
3) Wydział dyscypliny związku piłki nożnej, prowadzący w imieniu PZPN rozgrywki III
ligi, w stosunku do sędziów, zawodników, działaczy piłkarskich i kierownictw klubów
uczestniczących w rozgrywkach na szczeblu III ligi,
4) Komisja dyscyplinarna Spółki Ekstraklasa w stosunku do zawodników, działaczy
piłkarskich i kierownictw klubów uczestniczących w rozgrywkach prowadzonych przez
spółkę Ekstraklasa,
5) Wydział Dyscypliny PZPN w stosunku do wszystkich zawodników, sędziów, działaczy
i kierowników klubów uczestniczących w organizowanych przez PZPN rozgrywkach na
szczeblu centralnym, kierownictw i zawodników będących członkami reprezentacji
Polski wszystkich szczebli, a także do władz wybieralnych i powoływanych związków
piłki nożnej oraz władz wydziałów, komisji, kolegiów, zespołów i innych organów PZPN,
jak również do wszystkich spraw przekazanych do rozpatrzenia przez Zarząd PZPN
Ostatnio edytowane przez 0 22 : 21.02.2012 o godz. 21:51.
Habemus Dubletum

LEG14


White Star Awards w kategorii:

Innowierca roku 2009
Innowierca roku 2011

Odpowiedz cytując