serek.c2 napisał(a):

|
Jeszcze co do "strat" Wisły. Nikt Małeckiego za darmo nie odda. Jeśli odejdzie zgodnie z prawem Webstera należy nam się choćby ekwiwalent za wyszkolenie. Pamięta ktoś ile to było za Kokoszkę? O ile mnie pamięć nie myli było to kilkaset tysięcy Euro. Akurat tyle, iel ten gwiazdor jest warty.
|
wolfy napisał(a):

Chyba że go rozwiąże na podstawie prawa Webstera.
Wtedy klub zarobi jakieś ochłapy.
|
W przypadku kupowania zawodnika przez prawo Webstera nie ekwiwalent za wyszkolenie (na przykład przy podpisywaniu kontraktu zawodowego z juniorem), a rekompensata - trzeba zapłacić tyle, ile zawodnik zarobiłby do końca kontraktu. Jednak na prawie Webstera Małecki będzie mógł odejść dopiero po 1 października 2012 - trzy lata po wejściu w życie jego aktualnego kontraktu, a Wisła zarobiłaby na tym ~720 tys. zł.