Wyświetl pojedynczy post
vote-for-mikey
Senior Member
 
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16768
Stary 20.02.2012, 15:49
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Jeszcze co do "strat" Wisły. Nikt Małeckiego za darmo nie odda. Jeśli odejdzie zgodnie z prawem Webstera należy nam się choćby ekwiwalent za wyszkolenie. Pamięta ktoś ile to było za Kokoszkę? O ile mnie pamięć nie myli było to kilkaset tysięcy Euro. Akurat tyle, iel ten gwiazdor jest warty.
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Chyba że go rozwiąże na podstawie prawa Webstera.
Wtedy klub zarobi jakieś ochłapy.
W przypadku kupowania zawodnika przez prawo Webstera nie ekwiwalent za wyszkolenie (na przykład przy podpisywaniu kontraktu zawodowego z juniorem), a rekompensata - trzeba zapłacić tyle, ile zawodnik zarobiłby do końca kontraktu. Jednak na prawie Webstera Małecki będzie mógł odejść dopiero po 1 października 2012 - trzy lata po wejściu w życie jego aktualnego kontraktu, a Wisła zarobiłaby na tym ~720 tys. zł.
.
Odpowiedz cytując