Wyświetl pojedynczy post
MCX
Senior Member
 
 
Od: 06.2003
Skąd: Piła

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16532
Stary 19.02.2012, 21:01
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Patryk jest ponadprzeciętny. Żurawski, Kosowski, Uche czy Melikson są (byli) wybitni.
W naszej lidze hitami transferowymi są Bonin czy Kiełb i bierz to pod uwagę, a nie szukaj jakiś głupich analogii.

Jak już napisałem - Webster powstał jako bat na kluby stosujące takie praktyki jak nasz. Valcxx chciał to załatwić możliwie szybko (można było podpisać nowy kontrakt lub próbować sprzedać zawodnika, byłby czas), ale Basałaj akurat był na urlopie.

Małecki, będąc kluczowym zawodnikiem zarabiał kilka razy mniej niż Pajlić, Lamey czy Jaliens. Był jednym z najsłabiej zarabiających zawodników w kadrze, jednocześnie będąc podstawowym zawodnikiem. To jest sytuacja patologiczna.

A Maor jeśli odejdzie w lecie, to kontrakt może mieć spokojnie miedzy pół miliona a milion euro - zależy od miejsca przenosin.
OK, Małecki rozegrał kilka nieprzeciętnych spotkań ale gdzie? W słabej polskiej Ekstraklasie. Poza tym kiedy ostatnio zagrał naprawdę dobry mecz? Chyba w poprzednim sezonie, a stare piłkarskie porzekadło głosi - jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz. Patrząc na to, jak Małecki się zachowuje i co ma w głowie nie rokuje to pozytywnie jego dalszej karierze. Zamiast się rozwijać on się cofa. Zarówno piłkarsko, jak i mentalnie. Teraz na własną prośbę robi sobie pod górkę w Wiśle równocześnie skreślając się z kadry na EURO.

Rozważania na temat jego zarobków to osobna sprawa. Skoro podpisał kontrakt gwarantujący mu X złotych przez określony czas to musi to respektować, czy to takie dziwne? Nikt mu pistoletu do skroni nie przystawiał i nie wymuszał podpisu. Poza tym mógł zachować się jak cywilizowany człowiek i w przerwie w rozgrywkach zakomunikować wszystkim zainteresowanym, że nie zamierza tu grać. Tymczasem zrobił to w najgorszym możliwym momencie - gramy niesamowicie ważny mecz, zespół jest osłabiony, przegrywa, a ten jak gdyby nigdy nic wyjeżdża ze stadionu do domu i ma to wszystko w dupie. Tak się zachowuje ktoś komu zależy na drużynie? Ktoś, kto ma Wisłę w sercu? On powinien podziękować Moskalowi, że nie zdjął go jeszcze w pierwszej połowie bo był najsłabszy na boisku.

Zero samokrytyki wobec siebie, zero myślenia o drużynie. Egoista niszczący atmosferę w drużynie. Chciałbyś go dalej w Wiśle?

Nie zrozum mnie źle, też chciałbym żeby w Wiśle grali wychowankowie (dlatego bardzo kibicuję postępom Czekaja i byłem za tym aby grał dziś w Lubinie od początku żeby się odbudował po błędzie z Liege) ale nie może być tak, że odpuszczamy Małeckiemu wszystkie winy i podchodzimy bezkrytycznie tylko dlatego, że ma tatuaż z Reymanem na ramieniu. Przeciwnie, od kogoś takiego trzeba wymagać więcej. Małecki dostał już wiele szans na poprawę i z żadnej nie skorzystał.
Powód: literówka
Ostatnio edytowane przez MCX : 19.02.2012 o godz. 21:12.
Odpowiedz cytując