Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Bobek90
Senior Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18683
Stary 19.02.2012, 00:38
Dzijzsus, widze ze w tym temacie jedni i drudzy lubia leczyc kompleksy

ToTylkoJa
, nikt nic od was nie kserowal. A juz napewno nie my.

gizmowisla, tak samo oni moga sie nabijac z naszych "walk" o LM. A oni w przeciwienstwie do nas tam grali, i to z calkiem fajnym rezultatem (cwiercfinal chyba...)


Cytat:
Tak, ale z Lenczykiem to jakości w grze nigdy nie będzie, bo to jest trener, który skupia się tylko i wyłącznie na fizycznym przygotowaniu drużyny do meczu. Do tego dochodzą dobre SFG i WKS stał się kandydatem do MP.
No to europy we Wroclawiu nie bedzie dopoki to sie nie zmieni.*

*Nie licze eliminacji, bo... to jeszcze nie europa.

-----------------------------------
Edit: Eee... Przyznam ze nie widzialem akurat tego momentu z Fojutem... do teraz. I niestety, ale kolejny raz nasi sedziowie wypaczaja wynik meczu. O ile sytuacja z golem byla stykowa (cos jak gol Legii ze Sportingiem) to...tu stykowosci zadnej nie bylo. Faul byl ewidenty, tak samo jak czerwona kartka byla ewidentna. Ruch moze czuc sie pokrzywdzony. Porazka, pierwsza kolejka i juz sedziny odwalaja "krecia robote". Zreszta to nie jedyny blad w tej kolejce. Poprostu zygac sie chce. Nie dosc ze poziom zawodnikow (poza kilkunastoma wyjatkami) jest niski, to jeszcze na dodatek swoje trzy grosze wrzucaja sedziowie...

Tak swoja droga ta sytuacja idealnie obrazuje roznice miedzy sedziowaniem u nas, a sedziowaniem w Bundeslidze. Borysiuk dostal czerwona w 30min, bo tam sie nikt nie pieprzy; tam nikogo nie obchodzi ze dopiero 30 min, ze gospodarz, ze nie chciales, itd.
U nas sie pieprza, to i potem co dziwota ze nasza liga jest liga tzw. drwali. Tzn. promuje sie bylejakosc ze szkoda dla polskiego futbolu. Bo te zespoly ktore maja jakies ambicje musza grac w pilke a nie "w nogi". Nie ma innej drogi jesli chce sie osiagac wyniki w europie. Do tego sa potrzebni pilkarze a nie kopacze. Tylko ze no wlasnie, w lidze drwali drwale sa w uprzywilejowanej pozycji wzgledem pilkarzy. I w zadnej cywilizowanej lidze tak nie ma. Czyli np. jesli Melikson by sobie gral w Niemczech i tam by mu ktos zasadzil kopa to by ten ktos dostal automatycznie zolta kartke. U nas taki drwalik musi z trzy razy nie trafic w pilke by dostac (jesli juz) kartke. I to wszystko, koniec koncow, dziala ze szkoda na caly polski futbol. Ech... Ale jak mamy w telewizji takich "eksjpertow" co to chwala taka gre (Wegrzyn) to co sie dziwic ze nic sie z tym nie robi. A najlepsze jest jak taki drwal-Wegrzyn mowi ze tak sie gra w Premiership. Gowno sie tak gra! W Premiership sie gra ostro, ale tam sie atakuje pilki a nie nogi. Nawet w tej "brutalnej" Premiership ataki na nogi koncza sie kartkami duzo czesciej niz u nas.
Ostatnio edytowane przez Bobek90 : 19.02.2012 o godz. 03:11.
Odpowiedz cytując