Szpen napisał(a):

wkleiłem do myślenia. Przecież tu większość opowie się za brakiem akceptacji dla tego projektu, nie tyle że jest zły, ale przeciw rządowi.
księgowy ma rację. Żadnych kopalni już nie mamy? KGHM, KHW, kopalnie pod PGE itd itd. Sieci energetyczne? Energa, PGE, Tauron, to też nie polskie?
poczytaj najpierw, a nie klepiesz bzdury rodem z Gazety Polskiej
|
To masz pierwsze z brzegu:
Akcjonariat KGHM:
Cytat:
Od lipca 1997r. akcje KGHM Polska Miedź S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
Kapitał zakładowy Spółki wynosi 2 000 000 000 PLN i dzieli się na 200 000 000 akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 10 PLN każda.
Największym akcjonariuszem jest Skarb Państwa, który posiada 63 589 900 akcji Spółki, co stanowi 31,79% jej kapitału zakładowego (według zawiadomienia z dnia 12 stycznia 2010 roku ). Pozostała część jest w rękach polskich i zagranicznych akcjonariuszy, tworząc tzw. „free float”.
Skarb Państwa 63 589 900 akcji, tj. 31,79%
Pozostali akcjonariusze 136 410 100 akcji, tj. 68,21%
|
Poszukaj w google ile ma panstwo polskie w pozostalych przytoczonych przez ciebie spolkach ...