jendrus napisał(a):

Wielkie prawa dla Rostowskiego za to co powiedział. Bogactwa naturalne (w tym miedź) należą do państwa, a więc do nas wszystkich. Na razie z kasy KGHM dobrze zyją:
- Lubin + okolice
- górnicy
- związkowcy
- lokalni politycy
Ok., jest dywidenda - ale jest ona płacona od zysku, a ten można sobie dowolnie kształtować (pompując np. koszty jak wyżej).
Nie ma znaczenia, czy kopalnia jest polska czy nie - podatek obowiazuje wszystkich.
Bardzo mnie śmieszy jak PiS występuje w obronie KGHM - co na to jego biedny, zarabiający po 1500 PLN elektorat?