Szpen napisał(a):

|
czyli twierdzisz że jeden z drugim poszli do swoich zespołów informacyjnych i powiedzieli: albo mówicie dobrze o Tusku, a źle o Kaczorze albo wypierdalać. I wszyscy się zgodzili? Dziennikarze?
|
Szpeniu pomińmy kwestie przeszłosci tych panów
Wszak Donio może odwdzięczyć się ich koncernom medialnym w rózny sposób:
a to przydzieli koncesje na multipleksach w odpowiedni sposób,
a to da sie kaskę na budowę stadionu Legii (marne 0,5 mld zł z budżetu miasta)
a to ułatwi mozliwość nabycia akcji w spółce po dobrej cenie- taka możliwość zawsze istnieje, a przykłady miały miejsce w latach 90-tych
Donio jako władca RP ma naprawdę spore możliwości odwdzięczenia się niekoniecznie z własnej kiesy.
Natomiast Twoje zdziwienie odnośnie dziennikarzy: dla niektórych fakt intratnej posady kontarktu wliczonego w dziesiątkach tysięcy złotych miesięcznie jest wystarczającym powodem do przyjęcia stosownej linii programowej wg podanego przez Ciebie schematu.
Zastanów się, może jednak cos do Ciebie dotrze - taka rzecywistość, która nie tylko nas ale też i Ciebie otacza......\
hiszpan00 napisał(a):

|
Dziś rano przeglądając strony Onetu natknąłem się na taki komentarz
|
Co do komentarza - też nie wszystko jest w nim zgodne z faktami - podatek od spadków i darowizn został zniesiony tylko pomiędzy najbliższymi (małżonkowie, dzieci, rodzeństwo).
Podobnie ma sie rzecz ze służbą cywilną - nie wprowadził tylko znowelizował - usuwając przy tym możliwosć przechodzenia do tej słuzby przede wszystkim " wiecznych urzędników" czyli takich co kariery zaczynali w PRL.
NIe jestem w stanie odnieść sie co do pkt 2 i 14 - może Wiślak68 miałby ewentualnie cos sprostować ;-)
W pozostałym zakresie to są fakty i to jednoznaczne.....