Szpen napisał(a):

Żeby to zrozumieć, trzeba wyjaśnić sobie mechanizmy jakie istenieją na świecie, oraz jakie skutki przyniesie to, gdy przestaną funkcjonować.
Polska jak kraj Unii wkłada do niej 10% tego co wyciąga. Za to budujemy drogi,oczyszczalnie,szpitale, ksztaltujemy ludzi,rozwijamy technologie itd. Niemiec czy Franców praktycznie są tylko płatnikami, jako że są najwięksi i najbogatsi dają kasę Nam. Tylko oni jej nie dają ot tak. Oni dają, bo wiedzą, że te pieniądze do nich wrócą, bo gdzieś Ci Polacy będą musieli kupić technologię, materiały itd. Bilans praktycznie się wyrównuje, i wychodzi na to że wszyscy mamy za pół darmo.
|
Zaraz się okaże, że nic nie wpłacamy, a tylko wyciągamy.
Od roku 2004 (od chwili wstąpienia do UE) do początku roku 2010 nasz bilans finansowy z UE wyszedł na poziomie dodatnim 20 mld euro (dane MF z lutego 2010). Rocznie daje to zysk na poziomie ok. 3,3 mld euro czyli nieco ponad 13 mld PLN rocznie. Na obywatela jest to dofinansowanie na poziomie ok. 87 PLN rocznie. Dziennie ok. 24 grosze.
Co w zamian?
Masa bezsensownych przepisów obciążających kieszeń przedsiębiorców, a co za tym idzie zwykłych obywateli. Zarżnięcie kilku gałęzi przemysłu ze względu na to, że unijne przepisy. Ograniczenie w stopniu znaczącym suwerenności podejmowania decyzji (głównie gospodarczych) dotyczących własnego kraju. Lista jest długa i wad można mnożyć w najlepsze. Ale co tam, przecież są tacy co wiedzą lepiej, że UE to tylko i wyłącznie korzyści.
Aha. Poszukaj szpenie informacji na temat kosztów wdrażania prawa unijnego w poszczególnych państwach. Zapoznaj się też z informacjami nt. bilansu w handlu zagranicznym w obrębie UE przed wejściem do jej struktur i od wejścia do chwili obecnej.
I jeszcze jedno - co to za określenie "kształtowanie ludzi"? To jakaś socjalistyczna nowomowa?
Arapaho napisał(a):

No już to widzę sprzedaż alkoholu będa blokowac a chcą zalegalizowac narkotyki i prostytucję (nie chcę tu rozwijac wątku czy słusznie czy nie) .To by się działo Kiedy wprowadzą ograniczenia ilości tlenu pon\bieranego do płuc?
|
Dziw_karstwo to jest u nas akurat legalne. Nielegalne jest tzw. sprawowanie pieczy nad dziw_kami
