Drozd napisał(a):

|
TVN w ten sposób prubuje ustawić protestujących Greków w jednym szeregu z zadymiarzami w dodatku roszczeniowcami. A protesty są jak najbardziej uzasadnione bo narzucone przez Niemcy i Francje "reformy" zruinują i uzaleznią Grecję na dziesięciolecia. To ta sama reakcja co na Orbana. Wszystko co nie ma początku w Berlinie albo Paryżu to warcholstwo i zagrożenie dla demokracji. Nasz figurant nie pożyczył kasy Grekom, tylko za Greków oddał kasę bankom z Niemiec i Francji. A propagandowe szczekaczki tłumacza zwyczajnie lemingom co mają myśleć.
|
No nie. Zasadnicza różnica jest taka że Grekole chcą sfinansować swoje długi pieniędzmi wyciągniętymi od podatników z UE a Węgrzy radzą sobie sami, a wręcz wberw Komisji UE. O tym że na Węgrzech rządzi premier mający szerokie poparcie społeczne a w Grecji nominat UE nie chcę nawet wspominać.