Wyświetl pojedynczy post
krsk
Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1250
Stary 11.02.2012, 18:51
Ale czysto teoretycznie diesel jest trwalszą jednostką. Wszystko zależy od tego jak auto było użytkowane i jeżeli auto jest zadbane, wszystkie wymiany i przeglądy były robione na bieżąco, to nie ma co się bać diesla jeżeli chodzi o koszty eksploatacji, bo jeżeli nie ma nalatane 400tys (a czasami i taki przebieg nic nie znaczy), to większych napraw raczej się uniknie. Mowa oczywiście o autach starszych, bo te nowe jednostki z CR, filtrami cząstek stałych itp. to już inna bajka. Aczkolwiek moda na downsizing i wyżyłowane, uturbione jednostki benzynowe 1.2 czy 1.4 wcale nie muszą się okazać tańsze w eksploatacji niż diesel, bo z tego co wiem, to krucho z trwałością tych silników.
Odpowiedz cytując