ToTylkoJa napisał(a):

Reklama po prostu przestała się opłacać, nie dawała już takich korzyści i tyle. Po co wycofywać się z czegoś, co się opłacało?
I nikt mi nie wmówi, że kibice (wiadomo, że nie wszyscy) nie patrzą kto kogo sponsoruje. Dlaczego Królewskie tak trzyma się Legii?
|
Mam wrażenie, że przeceniasz ilość kibiców, dla których to, że dana firma sponsoruje nielubiany przez nich klub ma jakieś znaczenie.
Ilu jest takich ludzi, dla których rezygnują z takiego czy innego produktu? Pewnie jakiś promil w stosunku do ilości pozostałych klientów.
Właściciele bogatych przedsiębiorstw, jeżeli decydują się na finansowanie polskiego klubu, robią to dla kaprysu. Cupiał, Wojciechowski i Filipak kupili sobie po prostu drogie zabawki.
Ekstraklasa nie jest produktem, z którym ktoś chciałby się identyfikować biorąc pod uwagę czysto biznesowy aspekt. Polska piłka ma fatalną markę i dopóki się to nie zmieni, to nie spodziewałbym się, że sponsoring przybierze taki kształt jak na zachodzie.