Wyświetl pojedynczy post
picasso
Senior Member
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1248
Stary 09.02.2012, 21:35
Kocur napisał(a):Wyświetl post
Ceny ropy nie mają dużego znaczenia - owszem 50 groszy różnicy kiedyś wyglądało inaczej - ale ropa dlatego była "tańsza" bo mniej się jej spalało.

Obecnie ropa ma minusy jak poniżej (subiektywnie):

- Wszystkie diesle po 2006 roku bodajże mają filtr DPF - jak jeździsz po mieście albo ogólnie krótkie odcinki to jesteś w dupie - wycięcie na stałe minimum 1000 zł - a bywa i ponad 2000
- W zakupie zawsze diesel jest droższy - czasami nawet o ponad 20%
- Mnie osobiście wyszło że dla mojej jazdy 90% po Krakowie tylko benzyna - nawet przy spalaniu 2-3 litry więcej na 100 km - robię rocznie około 10 tys.


Jak już wiadomo jaki silnik to wielkość auta
Czy coś malutkiego w sensie Yaris
Czy coś większego jak Corsa czy Fiesta
Czy jeszcze większe jak Focus
A może segment D - Vectra, Mondeo
ja jeżdżę focusem z lipca 2009.nie ma filtra cząsteczek stalych.z tego co mi się wydaje to obowiazkowe sa dopiero od zeszlego roku..awaryjność samochodu żadna, spalanie przy prędkościach grubo ponad 150 km/h ok 7-7,5l.ceny części porownywalne z innymi samochodami z tej samej półki.jedna rzeczz tańsza,druga droższa ale w sumie wyjdzie podobnie.
tak na prawde kupując uzywany samochód to trzeba zwrócic uwage w jakim jest stanie.bo co z tego,ze części będą tanie skoro zakupic trezba bedzie pół samochodu?
Ostatnio edytowane przez picasso : 09.02.2012 o godz. 22:05.
dziękuję za uwagę
Odpowiedz cytując