Czy tak rozmawiali Rosjanie z kon Donkiem?
http://niezalezna.pl/23165-pawel-pal...hu-przed-rosja
Cytat:
Wasilij Czurkin, przedstawiciel Rosji przy ONZ-ecie, do premiera Kataru: „Jeszcze raz chlapniesz coś takiego, to twój Katar nie dożyje jutra”. W egipskim „Al-Ahram” inne słowa Czurkina: „Jestem przedstawicielem wielkiej Rosji i z byle kim nie rozmawiam”.
Czy takim językiem Rosjanie rozmawiali z PO-wską władzą w sprawie Smoleńska? W każdym razie taki musiał być duch tych rozmów. Pogarda z rosyjskiej, lęk i usłużność z PO-wskiej strony. Stąd ta piramida kłamstw i wielka mistyfikacja smoleńska, jaką posłusznie zbudował rząd Tuska.
Świat arabski słowami Rosjan jest oburzony. Polski rząd od blisko dwóch lat kładzie uszy po sobie. Najwyższy czas, by słabeusze i mięczaki z PO wreszcie odeszli. W relacjach z Rosją nie można się bać.
|
A tu dodatek - co do wolności słowa
Cytat:
Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP Wiktor Świetlik, skierował list otwarty do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina w obronie dziennikarki „Gazety Polskiej” Doroty Kani.
Szanowny Panie Ministrze,
Zakładając, że informacje upublicznione przez media (m.in. portal niezalezna.pl) są prawdziwe, wyrażamy najwyższe zaniepokojenie żądaniem kary więzienia dla redaktor Doroty Kani w procesie karnym z powództwa profesora Andrzeja Ceynowy, dotyczącym publikacji „Agenci w gronostajach” z 2007 roku. Już samo takie żądanie może być powodem autocenzury ze strony innych dziennikarzy. Jeśli sąd przychyliłby się do żądania powoda to fatalnie świadczyłoby to nie tylko o stanie naszego prawodawstwa, ale i braku demokracji, której istotnym filarem jest wolność słowa.
Żądanie kary więzienia dla dziennikarki jest koronnym dowodem na to, że niesławny artykuł 212 w kodeksie karnym i zawarta w nim możliwość pozbawienia wolności ma wymiar nie tylko symboliczny. Tym bardziej apelujemy o podjęcie działań zmierzających do likwidacji tego artykułu, a także rewizji kodeksu karnego pod kątem przepisów w istotny sposób ograniczających wolność słowa.
Z poważaniem,
Wiktor Świetlik,
dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP
|