|
Konstrukcja upamiętnia katastrofę lotniczą nad Jeziorem Bodeńskim, gdzie doszło do zderzenia rosyjskiego Tupolewa (którym leciały na wakacje dzieci z Ufy) z transportowym Boeingiem.
Poniżej rosyjski skoczek narciarski Dmitrij Wasiliew pochodzący z Ufy właśnie.
A dlaczego konstrukcja ma taki kształt to nie wiem.
EDIT: hmm... Konstrukcja ma postać kul połączonych zerwanym łańcuchem. Przyczyn katastrofy było wiele, od niedziałających systemów kontroli ruchu lotniczego, poprzez błąd kontrolera lotów, na niejednoznaczności w przepisach lotniczych skończywszy, co tworzyło pewnego rodzaju łańcuch przyczynowo-skutkowy, którego efektem była ta tragiczna kolizja... Być może stąd taki a nie inny kształt tego pomnika.
Ostatnio edytowane przez karas1983 : 09.02.2012 o godz. 17:47.
Największym szczęściem jest mieć pasję...
|