Temat: Nie dla ACTA
Wyświetl pojedynczy post
Mareq
Senior Member
 
 
Od: 04.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#354
Stary 08.02.2012, 15:12
Wracając do kwestii prawnej
Sprawa natury ratyfikacji powinna po tym oświadczeniu nie pozostawiać żadnych wątpliwości.

Cytat:
John Clancy, rzecznik Komisji Europejskiej: Umowa dotyczy zarówno uprawnień UE, jak i kompetencji państw członkowskich - polityki karnej - i dlatego jako "umowa mieszana" musi być zatwierdzona na poziomie unijnym oraz w samych krajach członkowskich. Do sfinalizowania ACTA potrzebne jest dokończenie procesu ratyfikacji we wszystkich krajach Unii zgodnie z ich prawem konstytucyjnym oraz zgoda Parlamentu Europejskiego. Jeśli zabraknie któregokolwiek z tych elementów, nawet ratyfikacji tylko w jednym kraju, to Rada UE nie będzie mogła zawrzeć tej umowy.


A banialuki o tym , że część umowy będzie obowiązywało jak tylko PE wyrazi zgodę na ratyfikację , bądź o jakichś mitycznych 6 państwach UE można było usłyszeć od lewa do prawa i od A do Z . Od wspomnianego wyżej eksperta Schramma , przez europosła Zemke , po Rzecznik Praw Obywatelskich. To też mówili wiele...

Tak więc możliwości blokad procesu jest naprawdę sporo.
Ostatnio edytowane przez Mareq : 08.02.2012 o godz. 15:15.
Odpowiedz cytując