Ja_Kibic napisał(a):

Mam Windowsa XP i procesor AMD Athlon II 340 (2x 2.20Ghz) Tyle że mój XP widzi tylko 792 Ghz. W Biosie pokazuje 2x2.20, w programiku typu CPU-Z pokazuje jak na załączonym obrazku :
http://imageshack.us/f/546/helpn.jpg/
Zmienić system na nowszy czy da się jakoś to rozwiązać inaczej ?
|
To nie jest błąd, to tak ma być - w sytuacji jak procesor nie jest obciążony zwalnia zegar i przez to laptop mniej się nagrzewa, ciągnie mniej prądu i dłużej działa na baterii. Błąd to jest dopiero jak pod obciążeniem zegar nie wzrasta, co jest prawie tak rzadkim przypadkiem jak szóstka w totolotka. Zapuść np 3DMark jakiś albo wPrime i zobacz ile wtedy pokazuje CPU-Z.
*KoTeK* napisał(a):

|
Funkcja EIST zapewne jest włączona.
|
EIST to jest w procesorach Intela nie AMD.
W procesorach AMD ta funkcja nazywa się Cool&Quiet i jest dostępna od 2003 roku. Intel wprowadził swoje EIST jako kopie rozwiązania AMD na przełomie 2005 i 2006 roku.