A nie wiesz czy może w poprzednim routerze mieliście "akceptację" konkretnych adresów MAC? To znaczy czy nie miał ochrony, żeby osoby które nie są "dodane" do routera nie mogą się połączyć? Napisz z jakiej firmy stary router i z jakiej firmy nowy..możesz pisać na PW, spróbujemy rozwiązać problem.