Wyświetl pojedynczy post
snyrting
Senior Member
 
 
Od: 08.2007
Skąd: krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#195
Stary 02.02.2012, 09:20
krzykacz napisał(a):Wyświetl post
Szymborska po śmierci Stalina pisała, żeby strzec zdobyczy rewolucji i "wzmacniać warty u wszystkich bram", Lenina nazywała nowym Adamem, kiedy w jednym ze sfabrykowanych procesów skazano krakowskich księży za rzekome szpiegostwo na rzecz USA (padł nawet wyrok śmierci, potem na mocy amnestii na szczęście umorzony) podpisała list otwarty z poparciem dla działania władz w tej sprawie. Co do wartości jej poezji, nie wie czy wiecie ale w przedbiegach do nagrody Nobla odpadł Tolkien (jego kandydaturę podsunął C.S. Lewis) więc w tej komisji noblowskiej chyba sami amatorzy, poza tym to, że ktoś jakąś nagrodę dostał nie czyni go autorytetem, ciekawe, czy jakby ją chcieli pochować na Wawelu czy na Skałce lemingi też by protestowały jak po śmierci Kaczyńskiego, głowę daję, że nie. Śpieszmy się niszczyć komunę, tak szybko się jej wybacza i wynosi na ołtarze.

Kolejny nastoletni moralista. Do tego ekspert od literatury i kondycji literackiego Nobla.

Gimnazjum Ci zamknęli, że nas tutaj raczysz swoimi przemyśleniami?

ps.
Tekst o Tolkienie zapamiętam, naprawdę warto.
Odpowiedz cytując