Wyświetl pojedynczy post
tomasz_19
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: czy z kąd? mam dylemat

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6893
Stary 31.01.2012, 14:56
z weszło.com

swoją drogą szkoda, że go już nie ma w Wiśle... ale od początku wydawał się być za dobry na naszą skopaną...

W „Magazynie” wywiad z Danem Petrescu.

Podobno niedawno otrzymał pan ofertę powrotu do polskiej ligi. W listopadzie 2010 roku ze Śląska Wrocław, a w czerwcu 2011 roku z Lecha Poznań.
Prawda, dzwoniły jakieś kluby z Polski, były zapytania. Pamiętam, że z Polonii Warszawa (...). Ostatnio przedłużyłem jednak kontrakt z Kubaniem na 3,5 roku i nie myślę o zmianie. Ale cieszę się, że moje nazwisko wciąż pojawia się w polskiej prasie. To znaczy, że coś jednak udało mi się zrobić w waszym kraju. Jeżeli nie masz nazwiska, to jesteś nikim. A mnie zapamiętali. Jeśli któregoś dnia miałbym znów trafić do Polski, chciałbym, żeby to była Wisła. To zespół, który już trenowałem i lubię.


(...)

Byli w Kubaniu piłkarze, którzy tego nie rozumieli?
Było wielu, już ich nie ma. Wskazałem im drzwi. Mam też zasadę, że nigdy nie karzę piłkarza finansowo, gdy na przykład spóźni się na trening.

A co pan wtedy robi?
Przykręcam im śrubę na treningu albo posyłam do rezerw. Mówię im: „Jestem tu po to, aby napychać wasze kieszenie pieniędzmi, a nie wam je zabierać”. Wygrywają, dostają bonusy. Opieprzasz się? Okej, ale wiedz, że od jutra będziesz trenował dwa razy ciężej. Popełniłeś błąd? Jutro, 7 rano, na plażę, pobiegacie sobie wszyscy. Taki piłkarz następnym razem nie odpuści ważnej sytuacji w meczu, bo wie, że reszta drużyny będzie chciała go zabić.
"Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!" - M.M.
J***Ć pis!!!
Odpowiedz cytując