Cytat:
|
Nie 30 marca, lecz tydzień wcześniej na ring wyjdzie Mariusz Wach. Rywalem "Wikinga" 24 marca będzie Tye Fields. Data tego pojedynku to niejedyna zmiana. Jak podał serwis ringpolska.pl, udział w tej samej gali weźmie Artur Szpilka.
|
Pierwotnie "Szpila" z Terrancem Marbrą miał walczyć 3 lutego w Las Vegas. Ze względów organizacyjnych z tego pomysłu zrezygnowano. Teraz już wiadomo, że Artur ponownie między linami pokaże się przed starciem Wacha.
30 marca w Atlantic City odbędzie się pierwsza gala z cyklu "Heavyweight Regeneration" ("Waga Ciężka - Odrodzenie"). To efekt współpracy promującej Wacha Global Boxing z grupą Szpilki 12 Round KnockOut Promotion i Frank Maloney Promotions (będziemy mogli oglądać także brązowego medalistę olimpijskiego z Pekinu Davida Price'a).
W ramach tego projektu, walczący w wadze ciężkiej pięściarze z Polski i Wielkiej Brytanii mają seryjnie pokazywać się fanom boksu za oceanem. - Uważamy, że ten pomysł ożywi wagę ciężką i wprowadzi kilka nowych twarzy na międzynarodowy rynek - mówi dla ringpolska.pl promotor Wacha, Mariusz Kołodziej.
- Liczymy, że kibice z chęcią obejrzą kilka gal, podczas których mocne ciosy oraz emocje są po prostu zagwarantowane. Wspólnie ustaliliśmy, że imprezy, na których wystąpią wspólnie Szpilka, Wach oraz Price będą co najmniej trzy - dodaje.
W powodzenie projektu wierzy także promotor "Szpili". - Mariusz (Wach-red.) prawdopodobnie w przypadku trzech lub czterech kolejnych zwycięstw otrzyma szansę walki o mistrzostwo świata. Artur budzi wielkie emocje i wiążemy z nim ogromne nadzieje. Transmisje z gal przeprowadzane będą w całych Stanach Zjednoczonych, Polsce oraz Wyspach Brytyjskich - zdradza Andrzej Wasilewski.