Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54233
Stary 30.01.2012, 09:41
Arked napisał(a):Wyświetl post
Niestety ale 15-16 latkowie 10 lat temu, a teraz to zupełnie co innego (spójrz jak wypadały wtedy nasze młodzieżówki w turniejach). Z utalentowaną młodzieżą jest obecnie straszna posucha i to w skali kraju. Jeśli sami sobie piłkarzy nie wychowamy (tak jak Legia) to bardzo ciężko będzie znaleźć odpowiednio dobrych młodych piłkarzy w innych klubach. A już na pewno nie w takiej ilości by móc oprzeć na nich drużynę w przyszłości.
Jedno z drugim nie ma zbyt wiele wspólnego. Wtedy zdobywaliśmy mistrzostwa, bo sam Globisz powiedział, że nasi piłkarze zdecydowanie fizycznie przewyższali rywali i głównie na tym koniku jechali. Dodatkowo teraz kadry prowadzą takie "asy" jak Białek, czy Żmuda, figuranci Grzesia L., to w takich warunkach trudno o sukces...Co mecz u tych panów następuje wymiana połowy składu i nawet zgraniem nie możemy nadrobić do rywali, a wręcz do nich tracimy. Zresztą z selekcją u nas bywa różnie, pamiętajmy, że np. Szczęsny czy Lewandowski w kadrach poniżej U-21 w ogóle praktycznie nie grali.

Niemniej jednak jest szansa, że bodaj jedyny trener, który aktualnie prowadzi kadrę młodzieżową, bo się do tego nadaje, osiągnie sukces. Dorna prowadzi bardzo utalentowanych chłopaków w kadrze U-17 i właściwie od czasów U-15 ta drużyna gra w podobnym zestawieniu, dokładani są tylko najlepsi zawodnicy z poszukiwanych w ciągu budowy tej drużyny, więc wygląda to tak jak powinno.

W tej drużynie są m.in. młodzi Jagiełło i Pogorzelec z Legii ME, bracia Stępińscy z Widzewa Łódź, czy bodaj największy talent w tym roczniku, czyli środkowy obrońca Horoszkiewicz, który gra w podstawowym składzie drużyny Herthy Berlin U-19, mimo, że jest tam najmłodszym zawodnikiem w kadrze, jedynym 16-latkiem w szerokim składzie.

Jestem pewien, że jest to drużyna, która zagra w tegorocznych Mistrzostwach Europy U-17, gdzie zagra 7 najlepszych drużyn kwalifikacji, plus gospodarz i ma tam szanse na sukces. Wcześniej ta kadra ogrywała m.in. Rosję i Niemcy, remisowała z Włochami, do ostatnich 20 minut meczu potrafiła utrzymać korzystny wynik z absolutnie genialnymi Hiszpanami (dwie minuty dekoncentracji zadecydowały o porażce 0-2), regularnie ogrywała drużyny typu Białoruś, Czechy, Czarnogóra itd.

AYALA napisał(a):Wyświetl post
bo Ci wychowankowie Legii grają w 1/16 LE a Ci z Zagłebia są na ostatnim miejscu w naszej lidze
Ja bym powiedział inaczej, Zagłębie po prostu nie potrafi wprowadzać młodzieży do seniorskiej piłki. Ma dobrą młodzież, ale mało który z tych zawodników dostaje potem szansę gry w stylu Borysiuka, Rybusa, Wolskiego czy Żyry. Co najwyżej są piątym kołem u wozu.

Popatrzcie na Woźniaka, chłopak był tak z 3 klasy lepszy od Sernasa, strzelił bodaj 4 gole, a mimo to, to Woźniak lądował na ławce, na boisku pozostawał bezproduktywny Sernas. Dobre mecze grał Dąbrowski, ale jak trzeba było w grze drużyny coś zmienić, to na boisku zostawał Rachwał bez formy, a Dąbrowski szedł na ławkę. Teraz mają Adriana Błąda, który szaleje w I lidze, to Hapal nawet go nie chciał ściągnąć z wypożyczenia i zobaczyć w treningu. Z Lechem Poznań na boisko wszedł młody Famulski, zaprezentował się bardzo obiecująco, widać było u niego myśl w grze, strzelił bardzo ładną bramkę i co dostał w nagrodę? Nawet nie zmieścił się w szerokiej kadrze na zimowe zgrupowanie...Co pół roku zmienia się tam trener, brakuje stabilizacji, ściąga się szrotowy materiał i na siłę się na ten szrot stawia, bo trochę kosztował. Jak w takich warunkach mają być widoczne efekty ich szkolenia?
Ostatnio edytowane przez rw88 : 30.01.2012 o godz. 09:50.
Odpowiedz cytując