Arked napisał(a):

|
Niestety ale 15-16 latkowie 10 lat temu, a teraz to zupełnie co innego (spójrz jak wypadały wtedy nasze młodzieżówki w turniejach). Z utalentowaną młodzieżą jest obecnie straszna posucha i to w skali kraju. Jeśli sami sobie piłkarzy nie wychowamy (tak jak Legia) to bardzo ciężko będzie znaleźć odpowiednio dobrych młodych piłkarzy w innych klubach. A już na pewno nie w takiej ilości by móc oprzeć na nich drużynę w przyszłości.
|
To akurat nie jest argument. Według tego to Ci 15-16 latkowie, którzy tak dobrze wypadali na turniejach powinni być teraz filarami naszej reprezentacji. Są nimi? Ba, jest tylko garstka, która jeszcze gra na poziomie Ekstraklasy...
Kiedyś wytłumaczono dlaczego reprezentacje młodzieżowe sobie tak świetnie radziły. W innym krajach piłkę młodzieżową traktuje się inaczej, nie ważny jest wynik. Nasi 18-19 latkowie na tamtym etapie kariery byli lepsi, jednak potem lepsi stawiali się Hiszpanie, Anglicy i inne reprezentacje. Rozwój piłkarza inaczej był zaplanowany u nas, a inaczej za granicą. Ważny nie był świetny junior, ale przyszła gwiazda dorosłej reprezentacji.
Lewandowski, Błaszczykowski, Piszczek, Szczęsny nie zdobywali medali w piłce młodzieżowej. Słabi są? Najlepsi piłkarze naszej reprezentacji.
Na pewno gorzej nie jest w stosunku do młodzieży sprzed 10 lat. Różnica może być między pokoleniem Dudka, Hajty, Wałdocha.
PS Mówi się tyle o szkoleniu Legii, a nie mówi nic o szkoleniu Zagłębia.