Wyświetl pojedynczy post
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2928
Stary 29.01.2012, 02:24
Bobek90 napisał(a):Wyświetl post
wislak68
No tak, mala wtopa. Do gory rozpisalem (nie)mozliwie "najlepszy" scenariusz, a ta liczbe klientow we Wloszech "dopasowalem" do zwyklego scenariusza (czyli ze ten protest, jesli juz, to zrobi bardzo niewielka czesc kibicow)... Punkt dla Ciebie

Co... i tak nie zmienia faktu ze twoj post do ktorego sie odnosilem to jedna wielka brednia. Napisales; "Co może go skłonić do zainwestowania w Wisłę? Na przykład to że po zasponsorawaniu Interu gwałtownie spadnie mu sprzedaż w Polsce."

Polska ma 38 mln mieszkancow. Kibicow Wisly jest gora kilkadziesiat tysiecy (kibicow kibcow). Nawet jakby wszyscy olali oknoplast (tj. Ci ktorzy byli ich klientami, nie kazdy kibic Wisly przeciesz jest ich klientem) to jak to sie ma do gwaltownego spadku sprzedazy w Polsce
Kolego Bobek 90,
Jak słusznie zauważyłeś zostałeś wypunktowany w pierwszej rundzie. W drugiej grozi Ci nokaut. Ponieważ z założenie nie lubię znęcać sie nad słabszymi (nawet jeśli zachowują się niestosownie i używają sformułowań w rodzaju "wielka brednia") dlatego podpowiem Ci tylko gdzie tkwi błąd w Twoim "rozumowaniu" specjalisto od "życia jakotakiego". A potem z łaski swojej przemyśl to sobie i daj mi spokój bo za udzielanie lekcji to biorę pieniądze.
A więc: 38 mln mieszkańców: czy twoim zdaniem każdy mieszkaniec kupuje okna: również dzieci, tata z mamą, emigranci, przebywający w czasowym odosobnieniu itp, itd. Po dokładnej analizie spróbuj się zastanowić ilu potencjalnych klientów Ci zostanie.
Dalej: czy z tych którzy Ci zostaną wszyscy będa kupowali akurat okna plastikowe? Ktoś może woli drewniane. Albo jeszcze jakieś inne. Odejmi ich od liczby poprzednio otrzymanej.
Dalej: było by pięknie gdyby okna sprzedawał tylko Oknoplast. Ale tych firm jest w Polsce dużo dużo więcej (jeśli masz ochotę to możesz sprawdzić sobie w internecie ile) i każda z nich posiada stosunkowo niewielką część rynku. A zatem od liczby poprzednio już pomniejszonej odejmi tych którzy klientami Oknoplastu nie są.
I teraz od tej liczby odejmij kilkadziesiąt tysięcy (tak proponujesz) i zobacz jaki to procent całosci. Daje Ci głowę że gdyby coś takiego sie zdarzyło w firmie Oknoplast wybuchła by panika.
Odpowiedz cytując