|
Senior Member
Offline
|
#2920

28.01.2012, 23:16
|
ADAMIAKOWA napisał(a): 
|
fragment wywiadu ze Stanem Valckxem.
|
ADAMIAKOWA napisał(a): 
Nie boi się pan, że Legia i Lech wyprzedziły już Wisłę na długość, której nie będzie dało się nadrobić?
Mają już nad nami przewagę, bo zaczęli tworzyć profesjonalne struktury dziesięć lat temu. A gdy Legia sprzeda tych dwóch-trzech młodych piłkarzy, którzy niedawno wyszli z jej akademii, to być może w całej Polsce dostrzegą, jak wspaniałą inwestycją jest szkolenie. Nasi wspomniani 17-letni juniorzy Wisły mają jednak do 20-letnich piłkarzy z Warszawy jeszcze 2-3 lata rozwoju, bo zdecydowaliśmy się już nie inwestować pieniędzy w zawodników ME, którzy w tej chwili są w wieku 18-20 lat. Ci już nigdy nie zrobią postępów, z wielu zrezygnowaliśmy. To też pozytywna zmiana.
(...)
Dostrzegł pan więcej takich talentów w pierwszej lidze?
Parę, ale najpierw nieźle się zdziwiłem. Zaskoczyła mnie średnia wieku. W Holandii większość graczy na drugim szczeblu rozgrywek to bardzo młodzi piłkarze, właściwie nie grają w niej starzy zawodnicy ani obcokrajowcy. A w Polsce? Z całym szacunkiem dla tych starszych piłkarzy, bo na pewno mają za sobą piękne kariery, ale tylko zatrzymują rozwój młodzieży. Chcą zarabiać, rozumiem. To więc raczej sprawa decyzji tych klubów. Widzę, że pierwsza liga w Polsce nie jest częścią systemu, który pomaga w wyławianiu talentów. To inny świat. W Holandii to kolejna, ważna część piramidy.
i to mówi koleś który sprowadził do Wisły Jaliensa Lameya ktorzy razem biora miesiecznie przeszlo 200 tysiecy zlotych..... (miesiecznie!!!!) lekka hipokryzja mi zalatuje ten koles ale chociaz to dosc typowa cecha dla holendrów....
|
Typową zaś cecha ludzi głupich jest wypisywanie głupot.
Po pierwsze teza że hipokryzja to "typowa cecha holendrów" eliminuje cię z grona ludzi cywilizowanych.
Po drugie teza że Jaliens i Lamey blokują polskie talenty to taka bzdura że pozwolę ją sobie nawet nie komentować.
ADAMIAKOWA napisał(a): 
|
`jeśli porównamy obecna wartość piłkarzy, których sprowadziliśmy do Wisły do kasy, która na nich wydaliśmy to wyjdzie ze ich cena pomnożyła się od trzech do pięciu razy` Stan Valck poza Meliksonem ktory pilkarz zyskal na wartosci (nie biore pod uwagę Bitona bo on w czerwcu wraca do Belgii) a Iliev juz raczej bedzie tracil na wartosci (mimo dobrego w miare poziomu) z racji jego wieku....... biorac pod uwage temperament Cupiała ten koleś długo tu nie popracuje....
|
Bzdury i bzdety.
Stan sprowadził do Wisły za gotówkę 3 piłkarzy. Melikson, Genkov i Jovanović i żaden z nich nie stracił na wartości a per salto zyskali.
Pozostali zawodnicy przyszli albo z kartą w ręku albo są wypożyczeni. I wartośc rynkowa i sportowa Pareiki, Nuneza czy Bitona nie spadła tylko wzrosła.
|
|