Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
jaro1985r
Senior Member
 
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18418
Stary 28.01.2012, 09:48
kreseq napisał(a):Wyświetl post
Wzgledy? Glupota pewnych ludzi we Wrocławiu
Za jakis czas kazdy sobie cos tam wymysli byle nie wpuszczac kibicow gosci przez cala runde, a najlepiej przez caly rok Oczywiscie to zart.Maja problem i zaslaniaja sie tym ze w Lechu tak bylo...
Niech graja gdzie chca, jak chca i kiedy chca. Znowu bedzie placz o Warszawke Zagrac z nimi kiedy tam im pasuje, zainkasowac 3 punkty i po sprawie.

"Śląsk Wrocław wystąpił niedawno o pozwolenie na niewpuszczanie do końca sezonu kibiców gości, na nowy stadion we Wrocławiu. Jesienią przyjezdni na nowy stadion Śląska zostali wpuszczeni dwukrotnie, ale w obu przypadkach były to mecze z zaprzyjaźnionymi drużynami, więc wydzielenie dla przyjezdnych osobnego sektora nie było konieczne.

Wydawało się, że tradycyjnie, prośba o możliwość nieprzyjmowania przyjezdnych zostanie podtrzymana. Tymczasem Wydział Bezpieczeństwa PZPN postawił wrocławianom ultimatum. Albo Śląsk przygotuje na nowym stadionie sektor dla kibiców gości, albo będzie musiał wrócić na stary stadion przy Oporowskiej.

"Mogę powiedzieć tylko tyle, że posiedzenie w tej sprawie się odbyło. Sektor gości musi być dostępny" – mówi szef WB PZPN Andrzej Binkowski. Śląsk już jesienią został poinformowany, że zgoda na nie dostosowanie areny do potrzeb kibiców gości jest tymczasowa.

We Wrocławiu mają niemały problem - chodzi o wytyczenie drogi dojścia do sektora gości, tak aby kibice obu klubów byli oddzieleni. Można rozwiązać to na co najmniej dwa sposoby, ale oba wymagają burzenia ścian lub stawiania zupełnie nowych. Efekty tych robót zostałyby zniszczone po zakończeniu sezonu ligowego (UEFA nie zgadza się na żadne grodzenie na stadionie w trakcie EURO). Po turnieju... wszystko zostałoby wybudowane jeszcze raz – tym razem na rundę jesienną sezonu 2012/13.

"Dla nas od początku było oczywiste, że dostosowanie stadionu do przyjmowania kibiców gości będzie musiało nastąpić, ale powody techniczne decydowały o tym, że obstawaliśmy za zrobieniem tego po EURO" – mówi Paweł Czuma, rzecznik prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Niewykluczone, że wobec tego, jedynym rozwiązaniem będą przenosiny Śląska na stary stadion. "Jestem tym wszystkim zaskoczony. Skoro PZPN zgadzał się na brak kibiców gości przez całą rundę na przykład w Poznaniu, gdzie tak jak we Wrocławiu trwały prace budowlane związane z przygotowaniem stadionu do Euro, powinien podjąć taką samą decyzję również w naszym przypadku" - mówi prezes Śląska."
W takim razie co z naszymi wyjazdami do Kielc? Jedni muszą, drudzy nie... oczywiście ,że jestem za tym ,żeby sektory gości były otwarte ale kyrwa niech wszyscy są traktowani tak samo !
Odpowiedz cytując