Wyświetl pojedynczy post
milosz
Senior Member
 
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54140
Stary 26.01.2012, 21:05
Piszesz nie do mnie, ale zwyczajnie nie masz racji.
emjot napisał(a):Wyświetl post
co za zmiana
fantastyczny wynik Maaskanta
a Valxx spisał się doskonale w kwestii transferów

ho ho ho
prawie w to uwierzyłem
gdyby nie to że waszmość jesteś jak polski polityk
kłamiesz w żywe oczy
Jaliens, Lamey, Paljić i Diaz to są te świetne transfery Valcxxa?
jak tak to szacun i rispekt
RM można oceniac różnie choć sukcesów mu i tak nikt nie zabierze, ale krytyka Valckx’a to nonsens.

Po pierwsze Paljić to nie transfer Stana (błąd jest błędem).

Po drugie Stan sprowadził w ubiegłym roku 11 piłkarzy i tylko Jaliens okazał się kiepski, bo nawet Lamey na PO gra lepiej niż Paljić na LO z którym Stan nie ma nic wspólnego, również Diaz dobrze grał na środku obrony, a to że był wystawiany na LO to akurat błędna decyzja RM, a nie Stana Valckx'a.

Po trzecie te 10 na 11 (bardziej lub mniej) udanych transferów, a w tym kilka znakomitych dało nam MP 2011 (przypomnę że we wcześniejszym sezonie było wice-MP).

Po czwarte w europejskich pucharach zamiast Levadii i Karabachu mamy grę wiosną w europejskich pucharach, jak trzeba być ślepym lub zacietrzewionym aby tego nie widzieć.

Sumując, MP211 i gra w pucharach europejskich to realne osiągnięcia polityki Stana Valckx'a, osiągnięta za niewielkie pieniądze (i oczywiście również efekt pracy trenera RM, we współpracy z KM).

Praktycznie transfery gotówkowe to Melikson (gwiazda ligi), Genkow(jak był zdrowy to wiosną był skuteczny) i Jovanović(gołym okiem widać że piłkarz rozwojowy i może być z niego spory pożytek) i wszystkie udane !!!

Pareiko, Jaliens (tylko jeden nieudany !), Iliew i Lamey przyszli do nas w innych okolicznościach i nie były to transfery gotówkowe.. Biton, Diaz, Nunez, są wypożyczeni, Siwakow był wypożyczony (mimo słabszej gry choćby za bramkę z Lechią było warto go sprowadzić, bo i on pomógł w zdobyciu MP), jak ktoś tu ocenia Stana negatywnie, to sam się eliminuje z grona sympatyków Wisły, bo kwestionowanie MP2011 i udanego startu w europejskich pucharach jest nie do przyjęcia. Słaba zaś postawa w lidze jesienią jest efektem kontuzji czołowych graczy (Melikson, Małecki, Sobolewski) i błędów w pracy RM którego ocena jest już bardziej złożona i sam mam ją dość krytyczną.

Melikson, Genkow i Jovanović /transfery gotówkowe/, Pareiko, Biton (wszyscy na PLUS), Nunez (raczej na plus), Iliew (to temat złożony i z oceną poczekałbym do końca rudny wiosennej), Lamey (plus - minus bo jego krytyka jest mocna przesadzona i piłkarz ten wniósł do drużyny nie mniej pozytywów niż Cikos) i na koniec Jaliens (na minus), Siwakow nie jest już w Wiśle, swoje zrobił, dużo nie kosztował i nie ma co go źle wspominać, zwłaszcza że np. teraz przy kontuzji Sobolewskiego pewnie by się właśnie nam przydał. Gołym okiem widać że plusów jest duzo więcej.

Stan jest okay, a do RM mam odczucia ambiwalentne obok (MP2011 i dość udanych występów w kw. do LM, był też błędy w wyborach personalnych i brzydka, a w końcu i nie dość skuteczna gra), bo jego krytyka ma akurat merytoryczne przesłanki.

Wniosek, nie wrzucałbym wszystkich holendrów do jednego worka, co innego Stan (na DUŻY PLUS !), a co innego RM (PLUS, MINUS), inna jest ocena Jaliensa (MINUS), a inna Lamey'a (PLUS, MINUS).
Ostatnio edytowane przez milosz : 27.01.2012 o godz. 19:51.
Odpowiedz cytując