emj10 napisał(a):

|
Niestety część z tych boisk stoi pusta, na części jest konieczna wymiana sztucznej trawy, a nikt tego nie robi, a na niemal wszystkich brakuje trenerów zatrudnionych na etat.
|
Nie no oczywiście, że nie wszystko jest różowe i rumiane. Brakuje kasy i organizacji.
Ale ja wole się cieszyc z tego, że z 3 tys boisk na 2,8 tys ludzie grają od rana do wieczora i trzeba robić zapisy, żeby się dostać, niż płakać, że 200 stoi odłogiem.
Lepiej jest MIEĆ gdzie grać bez trenera, niż NIE MIEĆ gdzie grać bez trenera.
Poza tym, założeniem Orlików było, że są samowystarczalne i budowane w miejscach, gdzie można im zapewnić opiekę i zainteresowanie. Przy szkołach, domach kultury itp. Jeśli ktoś się wystarał o Orlika, np. żeby się czymś pochwalić kandydując na wójta, na co pańśtwo dało pieniądze, a teraz nie potrafi go utrzymać, to nie wina samego programu i Państwa, tylko głupiego chvja co się porywał z motyką na słońce i wyciągnął kasę na zmarnowanie, która mogła sie przydać gdzie indziej. Takie jednostki trzeba rozliczać, a nie narzekać na sam program.