orzeu napisał(a):

Bronex o ekonomii ludzie maja mniej wiecej takie pojecie jak w mediach uslysza. I niewazne ze owi "eksperci" skompromitowali sie juz milion albo i dwa miliony razy (najlepszy przyklad to kryzys 2008, po fakcie kazdy madry "no tak, no to bylo do przewidzenia"). Przyklad tresury umyslow z ostatnich dni, z TVP i TVN:
Listopad 2011 - złotówka słabnie przez kryzys strefy EURO
Grudzień 2011 - złotówka słabnie przez spekulantów
Styczeń 2012 - złotówka słabnie przez forinta
Styczeń 2012 - złotówka w końcu umacnia się... dzięki znakomitej kondycji polskiej gospodarki
Jak zle to przypadek albo "inni", jak dobrze to dzieki sloncu Peru i zamiataczowi pod dywan Vincentowi.
I Zyta z Kaczynskim moga robic dobrze ale i tak ludziom sie to sprzeda jako zle dzialanie albo przemilczy i zakryje laptopem w wannie, doktorem G, meczenniczka Blida albo "atmosfera rzadow". Spytaj dowolnego wyborce PO czy wie czemu wg Rostowskiego Polska zawdziecza owa "zielona wyspe". Jeden na stu moze bedzie wiedzial ze Rostowski sam przyznal ze to dzieki reformom rzadu PiS.
|
Dokładnie. Ale społeczeństwo jest opętane kultem ignorancji i debilizmu. Ja już na ten temat pisałem ale to trzeba powtarzać na każdym kroku. Ludzie w Polsce muszą zacząć oceniać POLITYKÓW przez kryteria POLITYCZNE a nie POPKULTUROWE. No ale lemingi muszą tej szkoły zażyć via własna obolała dupa i to też nie ma gwarancji ,że się czegokolwiek nauczą. Polska ma tyle nierozwiązanych tykających bomb ,ale o tym się w mediach nie mówi. To o czym się nie mówi to nie istnieje. Dopiero jak inflacja przejdzie z kroczącej do skokowej to może się opamiętają. Tutaj latają za ACTA .No fajnie to jest też ważne ale dlaczego ci młodzi nie protestują przeciw pakietowi klimatycznemu. Przecież to jest wielki potwór ,który realizowany na tych zasadach i w takim harmonogramie doprowadzi do mega nieszczęścia. Dlaczego ludzie się nie burzą przeciw wyprowadzania kasy z Funduszu Demograficznego czy Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Przecież to miały być koła ratunkowe na trudne czasy po 2020 roku. Teraz się okazuje ,że trudny czas to już jest. Dlaczego pakujemy się pakiet fiskalny ,który obiera Polsce wszystkie atrybuty konkurencyjności? Ci młodzi ludzie powinni wyjść na ulicę i się tego domagać ... Bo oni w swojej przyszłości zapłacą ogromną cenę za własną ignorancję dziś.