Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18397
Stary 25.01.2012, 22:27
flamengista napisał(a):Wyświetl post
2. Górnik Zabrze pozbywa się pół składu, próbując rozpaczliwie ratować finanse.
Przesadzasz i to grubo, przynajmniej w tym przypadku. Zacznijmy od tego, że na razie sprzedali JEDNEGO zawodnika z podstawowego składu i to zawodnika, który z rundy na rundę grał coraz słabiej. Szczerze mówiąc nie ma pewności, że Banaś grałby tam w podstawowym składzie, jeśli wszyscy byliby zdrowi. Ale problemu nie ma, bo kupił go klub będący ostatnio przytułkiem przyzwoitych piłkarzy będących na sportowym zakręcie.

Zresztą o czym my tu mówimy? Czy Kwiek, Zahorski (przymierzani do opuszczenia klubu) lub Marciniak (który odejdzie do Cracovii latem) to są naprawdę postacie trudne do zastąpienia? Dajcie spokój, ot ligowi przeciętniacy jakich wielu. Po drugie, za Banasia podpisali Telichowskiego, który jest pi razy oko na poziomie Banasia, plus kupili Szeweluchina, który w poprzednim sezonie był podstawowym zawodnikiem Sevastopolu, drużyny ukraińskiej ekstraklasy, teraz grał tam regularnie w drugiej lidze.

Szału nie ma, ale też nie ma tragedii. Do tego młody Kopacz, który ponoć jest bardzo utalentowany i wyróżniał się ostatnio w I lidze, a ma tylko 19 lat, więc nie jest to częsta sytuacja na tym poziomie rozgrywek. A więc trzech zawodników w miejsce jednego Banasia, w tym dwóch powiedzmy doświadczonych. No i zaliczyli też wymianę Gołębiewski na Zielińskiego, chyba nawet na minimalny plusik dla nich.

Wyprzedarz Górnika to póki co fakt medialny, szczerze mówiąc to jak do tej pory jestem nawet skłonny zapisać im to okienko na minimalny plus. Chociaż wiadomo, że sytuacja finansowa jest tam, jaka jest.

P.s. Dla formalności - oprócz Banasia odeszli: zbyt słaby na Górnika Gasparik (wypożyczenie do Spartaka Trnawy), piłkarski dinozaur Gierczak, Gołębiewski, który był wypożyczony z Polonii i nie mieścił się w pierwszej jedenastce, Kurzawa i Wolniewicz wrócili do treningów z ME, trzeci bramkarz Peskovic prawdopodobnie zakotwiczy w Wiśle Płock, odszedł też młodzian Mateusz Mączyński, który się nie sprawdził. Więc pytam, gdzie ta wyprzedaż połowy składu? To było zwykłe pozbycie się zbędnego szrotu.
Ostatnio edytowane przez rw88 : 25.01.2012 o godz. 22:31.
Odpowiedz cytując