|
Bobek, zrobię OT
1) życie nie znosi pustki. Jakby nie ten portal to w miejsce jego powstałby inny, o podobnej funkcji. Ten widać jest najlepszy z tych możliwych.
2) Transfermarkt pełni w środowisku bardzo fajną funkcję - odzwierciedla w 'walucie' wartość zawodnika dla drużyny. Teoretycznie można by przekalkulować te wartości na np. piłki (taki Kirm warty dajmy na to 120 tysięcy wirtualnych piłek). Tyle ze taka 'piłkowa' waluta nie pozwala na porównanie piłkarzy między klubami czy ligami. Wartość piłkarza w TM to wypadkowa jego zarobków, przydatności dla drużyny, potencjału i zasobności ligi w której gra, wyrażona w euro. Nie jest to kwota odstępnego, co Panowie redaktorzy Weszło zdali się świadomie pominąć.
Daleki jestem od wieszania psów na Transfrmarkt - nie jest idealny ale jest przydatny tak jak youtube.
P.S.
Str@żak, zmieniaj zmieniaj, good work.
|