Wyświetl pojedynczy post
ladek1989
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15336
Stary 25.01.2012, 11:14
wislak68 napisał(a):Wyświetl post
No to teraz moja konkluzja:
- W okresie 2008-2010 stopa bezrobocia wzrosła z 9,5% do 12,8% czyli o 35%
- W okresie 2008-2009 (brak danych za 2010) liczba bezrobotnych wzrosła z 1,473k do 1,893k czyli o 29%
- W okresie 2009-2010 średnia płaca wzrosła o 1% co w praktyce oznacza że jej realna wartość spadła
- W okresie 2009-2010 płaca minimalna wzrosła o 3% co w praktyce oznacza że jej relana wartość spadła

Widać wyraźnie że w okresie 2008-2010 powstrzymane zostały pozytywne tendencje które były widoczne w gospodarce polskiej w latach wcześniejszych.

W okresie 2008 - do teraz jest spowolnienie gospodarcze na całym świecie, więc nic dziwnego, że wskaźniki makroekonomiczne są gorsze, więc trudno ocenić czy rząd robi dobrze czy nie.
Najłatwiej krytykować wszystko i wszystkich, ale trzeba zawsze brać pod uwagę wszystkie czynniki a nie tylko wygodne dla swojej opinii.
Co do przyrostu płacy minimalnej nie wiem, czy masz dobre dane. Wydaje mi się, że wzrost był większy
, ale może się mylę.