Wyświetl pojedynczy post
Lukasz
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54073
Stary 24.01.2012, 18:46
Mauro z Forestu napisał(a):Wyświetl post
..... Tych, którzzy uważają, ze nalezy zwolnić Valckxa. Ludzie, dyrektorzy sportowi pracują w klubach po 5-10-15 lat......
Sytuacja wygląda trochę inaczej - wypadałoby go zatrzymać natomiast kontrakt ma jeszcze pół roku. Pytanie jest takie: czy on chce dalej u nas pracować i czy BC chce aby on dalej dla niego pracował. Negatywne oceny pracy Stana na tym forum można policzyć na palcach jednej ręki. Jest o Stanie osobny temat.

Ciężko też ocenić na ile obecny kurs polityki transferowej wynika jedynie braku kasy. Jedyną pewną osobą która rzetelnie dotrzymywała termów i obietnic jest/był Stan. Jeśli miał pieniądze do dyspozycji to transfery były na początek okienka. Nie ma też powodów twierdzić iż jego kultura pracy nagle z niewyjaśnionych przyczyn uległa zmianie i zanotowała regres. Wiec jeśli obecny brak transferów nie jest spowodowany problemami finansowymi to czym?

W tym okienku przegraliśmy rywalizacje o braci Mak, ubabraliśmy się w sprawę Pana Ś.. i nie sprzedaliśmy nikogo. Coś się w temacie u nas dzieje na plus i jakieś niewielkie rezerwy mamy i patrzymy na Polaków (co pewnie zadowala cześć tego forum).

Nasza polityka transferowa na początku pracy Stana zakładała promowanie piłkarzy w Europie i następnie ich odsprzedaż. Niestety wraz z szansą na LM kierunek się zmienił - zaczęliśmy kupować piłkarzy obytych doświadczonych (Q, Lamey, Pareiko, Iliev) takich którzy dadzą nam już teraz awans do LM. Zapchaliśmy kadrę obcokrajowcami do granic możliwości uzupełniając ławkę wypożyczeniami (Biton, Nunez, Sivakow, Diaz). Wszystko pod jeden cel - LM. Niestety nie udało nam się. Z 3-ch osób które kreowały politykę transferowo-finansową klubu (Robert Maaskant, Stan Valckx, Basałaj) jednej już nie ma. Na stanowisku trenera jej jest były asystent który raczej nie ma żadnej karty przetargowej a który musi skupić się na wynikach - to jego być lub nie być. Drugiej osobie (Stan) kończy się kontrakt za pół roku. Na obecny dzień polityka transferowa Wisły raczej nie ma wyznaczonego kursu. Jest za to faza stagnacji. Wyhamowaliśmy.
Odpowiedz cytując