Wyświetl pojedynczy post
Bronex
Senior Member
 
Od: 04.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#446
Stary 24.01.2012, 16:51
Vinci napisał(a):Wyświetl post
Sławomir Koper - Życie Prywatne Elit Artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej



Sporo oskarżeń o plagiat posypało się w kierunku autora, nie zmienia ot jednak faktu, że czyta się to wszystko jednym tchem. Sporo nowości, anegdot i informacji historycznych o ludziach, których znamy z lekcji polskiego, a czego nauczyciele raczej nie mieli odwagi opowiadać, bo dotyczyło postaw moralnych wielkich polskich artystów.

Można dowiedzieć się o tym, jak autor "Kariery Nikodema Dyzmy" i "Znachora" zginął z rąk sowietów we wrześniu 1939 r, o orgiach i schadzkach Witkacego, o wędrówce Ordonównej z polskimi sierotami z Syberii do Iranu czy o śmierci Bruno Schulza z rąk hitlerowców.

W tej serii także sporo innych ciekawych tytułów, jak choćby Afery i skandale II Rzeczypospolitej.
Tak , przyjemna książeczka. List Witkacego do żony najlepszy. O tym jak postanowił się wylać na łące , zamyślił się i koński bąk "uciął go w kutasa". "Napuchło to to ,jak odpadnie to ci to wyślę".

Swoją drogą. Chciałbym polecić dwie książki. Dla miłośników literatury wojennej.

1) Konarmia - Izaak Babel
2) W polu - Stanisław Rembek (warto)
Tak się zastanawiałem. Hoffman zrobił film o wojnie 1920 roku w oparciu o dość infantylny schemat. Dlaczego nie sięgnięto po bazę jaką była powieść "W polu" Rembeka. Grupa sprawnych fachowców o otwartych umysłach mogłaby zrobić wielkie kino wojenne.
Odpowiedz cytując