Temat: Nie dla ACTA
Wyświetl pojedynczy post
Dzimi
Senior Member
 
 
Od: 05.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#99
Stary 23.01.2012, 20:14
Cytat:
Jutro oficjalny ogólnopolski protest przeciwko ACTA

Jutro protest przeciwko ACTA przyjmie bardziej oficjalny charakter - wiele stron zostanie wyłączonych, a w miastach odbędą się demonstracje.

O północy z poniedziałku na wtorek, najpopularniejsze polskie strony internetowe rozpoczną 24-godzinny protest. Niektóre z nich zostaną wyłączone na 24 godziny, natomiast pozostałe zmienią swoją szatę graficzną, zamieszczą banery informacyjne i zostaną całkowicie wyłączone jutro pomiędzy godziną 19 i 20. Do akcji przyłączyły się Allegro, Wikipedia, Dobreprogramy, Wykop, Demotywatory, JoeMonster i wiele innych. Liczba witryn cały czas rośnie. W wielu miastach zaplanowano oficjalne pikiety przed urzędami - demonstracje odbędą się w większości miast wojewódzkich, m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Krakowie i Poznaniu.

Tymczasem minister Michał Boni, po dzisiejszym spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem i ministrem kultury poinformował, że Polska podpisze ACTA zgodnie z wcześniejszymi planami w dniu 26 stycznia. Jak stwierdził - „Po dyskusji i analizie dokumentu ACTA stwierdzamy, że ta umowa w niczym nie zmieni - zgodnie z opiniami prawników - polskiego prawa, także tego dotyczącego internautów i funkcjonowania internetu”. Po co zatem podpisywać coś, co niczego nie zmieni?
Więcej informacji po linku w tytule newsa
Ostatnio edytowane przez Dzimi : 23.01.2012 o godz. 20:17.
Odpowiedz cytując