pietia_lublin napisał(a):

|
Węgorz. 1906% poparcia. Ja jak to czytam to jest lepsze (śmieszniejsze) niz te wypociny Gazety Polskiej o Smoleńsku, Chrystusie na Krola Polski, spiskach dookola itp. Żenada na 102. Przeciez spiskowcy mogą sobie o tym bić pianę na forach o Smoleńsku - a co to ma wspolnego z Wisłą?
|
A Matka Boska Królowa Polski też Cię śmieszy? Żyjemy w Polsce jesteśmy Polakami i jak każdemu Polakowi zależy nam żeby Polska była dumna sprawiedliwa i praworządna, a Polacy czuli dumę i zobowiązanie wobec przyszłych pokoleń. Dumę bo nie ma drugiego narodu tak zasłużonego dla interesu wolnej chrześcijańskiej Europy, a zobowiązanie bo nic nie jest dane raz na zawsze. Dlatego czy to kibice Wisły których zrzesza to forum czy Cracovii czy Hutnika czy Prądniczanki w pierwszej kolejności powinni czuć się Polakami. Tak jak w dawnych czasach, każde miasto wystawiało w razie konieczności swoją chorągiew i owszem była między nimi rywalizacja to cel był wspólny i nadrzędny. Interes Polski.
Dzisiaj takimi chorągwiami są kibice, nie tylko piłkarscy. Więc jeżeli wspólny interes jest zagrożony przez to co się wyprawia przy okazji najtragiczniejszej katastrofy od półwiecza. Naturalnie wywołuje to zainteresowanie. Jeżeli tego nie rozumiesz to szczerze współczuję. A nazywanie tego zainteresowania żenadą, nie najlepiej o Tobie świadczy.