Wyświetl pojedynczy post
milosz
Senior Member
 
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53927
Stary 19.01.2012, 17:42
borys napisał(a):Wyświetl post
Milosz to przemysl to.

1. Czy konurencja na taka skale, jesli wogole, lata sklad wypozyczeniami/ (tak lata bo inaczej nazwac tego nie mozna).
2. Czy konkurencja placi wiecej? (Valckx, w koncu dla jaj tak mowil)
3. Ile mija od uruchomienia szkolki do pierwszych efektów - nadal uważasz ze Legia nie odjechala na lata?
4. Tylko Legia ma sukcesy w pracy z mlodzieza? hmmm spojrz kadra U21 - sporo pyr tam gra.
5. Wiek kadr zespolow
6. Polonia - transfery nie rzucaj na kolana bo nie robia ich z glowa - co do kasy na nie wydawanej jednak maja sie czym pochwalic a niech im sie ze 2,3 razy jednak uda. (2x w....... u siebie - tez nic nie mowi?)
7. Slask - u nas niby profesjonalizm, u nich nowi juz trenuja z druzyna...
8. Frekwencja - Lech w tym sezonie mniejsza niz u nas przez przepychanki kibice-zarzad. A Legia, Slask?
9. Ilosc polakow(cos grajacych) w skladach - w koncu nie mozna miec 22 zagraniczniakow.
No to po kolei.
- Liczy sie wynik sportowy, a wypożyczenia jak są dobre to dają dobre wyniki, a piłkarze sprawdzeni zawsze mogą być wykupieni i z ich oceną nalezy zwyczajnie poczekać.

- Na dziś konkurencja płaci więcej bo to my jesteśmy MP i inni nas próbują przegonić. Stan jednocześnie sygnalizuje że będziemy się musieli przyzwyczaić i do tego że w Wiśle będzie sie płaciło więcej, warto czytać całe wypowiedzi a nie wyjmować fragmenty które nam odpowiadają.
("Lech, Legia i Polonia płacą piłkarzom więcej niż my i musimy próbować im dorównać - przyznał Stan Valckx. Stan Valckx w wywiadzie dla "Faktu" przyznał, że polska liga musi przyzwyczaić się do wydawania większych kwot na transfery piłkarzy. Nie chciał jednak zdradzić, czy Biała Gwiazda zdoła wykupić Dawida Bitona.")
I dobrze że tak mówi bo to potrzebna presja na naszego bossa. Polska liga musi, to znaczy Wisła też musi i takie jest stanowisko Valckx’a, a jak będzie tego na dziś nie wiemy. Przewidywanie że na 100% inne kluby w polskiej lidze za powiedzmy 2 czy 5 lat będą płaciły więcej od Wisły to jednak czarnowidztwo, na dziś nikt tego nie wie jak będzie, są różne scenariusze i ci co lubują się w narzekaniu rzecz jasna widzą tylko te czarne.

-Akademia jest Wiśle potrzebna i to jest tzw. oczywista oczywistość, ale czy Legia będzie miała ze swojej pożytek za powiedzmy dwa czy trzy lata to zależy od bardzo wielu czynników, jakoś jak mam być szczery to nie bardzo wierzę w trwały sukces klubu z W-wy, tam dość łatwo takie talenty sie marnują, szybkie życie stolicy, propaganda mediów, że oto jest już nowy Messi (?!?) i talencik ...zmarnowany, a jak będzie ...to tradycyjnie poczekamy, zobaczymy. Akademia piłkarska jest nam jednak bardzo potrzebna zwłaszcza że w Wiśle dała by ona moim zdaniem jeszcze lepsze rezultaty, bo jednak media są bardziej scentralizowane i dużo łatwiej zachłystują sie talencikami L, niż ewentualnie w Wiśle, więc klimat dla takiego przedsięwzięcia w naszym klubie byłby dużo lepszy i stąd lepsze były by wyniki sportowe, te końcowe z grą w pierwszej jedenastce naszych młodzików.
Co do młodzieżówek naszej polskiej kadry to mega talentów Ja tam nie widzę, ale może się mylę. Czasy gdy do Wisły przychodzili z niemal tego samego rocznika Głowacki, Baszczyński, Jop, Sosin, Kosowski ... jednak minęły. Potencjałem Amici też w tym względzie bym się nie zachwycał, są przed nami ale czy sportowo to im coś da , osobiście wątpię.

-Na temat transferów Polonii juz pisałem nie chcę sie powtarzać że na kolana nie rzucają, podobnie z tym profesjonalizmem Śląska, owszem są przed nami w tabeli ligi, ale do LE nie weszli, a z nami mecz bezpośredni przegrali będąc drużyną dużo słabszą, więc nie przesadzajmy z tą niby trwałą potęgą profesjonalnego Śląska.
Podobnie się ma rzecz z finansami i frekwencją, proponuje ...poczekajmy. Śląsk ma fajną frekwencje, ale jak zacznie przegrywać... wystarczy popatrzyć na Lechię i widać jak to może zacząć wyglądać.
Naszym problemem jest zapełnienie R22 i na tym powinny się skupić władze Wisły. I myślę że ma to związek z ilością Meliksonów w Wiśle, ale i z ze zbyt małą ilością Polaków, pewnie tu będą potrzebne różne korekty transferowe, jednak i tak kluczowy jest ostateczny wynik sportowy, jak graliśmy z Apoelem to problemu z zapełnieniem stadionu nie było (jakby otwarte byłyby 4 trybuny to też byłby komplet).

Wniosek jest taki że mamy wiele do zrobienia, ale reszta polskiej piłki nie jest przed nami (wyjątek to szkółka L) i nawet ten sezon powinien to udowodnić, o MP będzie bardzo trudno (to wygląda z dzisiejszej perspektywy na mission impossible, ale jak wiemy właśnie w piłce ... Impossible is Nothing i tego sie trzymajmy.
Choć w realnej ocenie to w lidze jest mozliwa jedynie skuteczna walka o podium.

_____
- Ale za tekst do przemyśleń, dzięki.
Ostatnio edytowane przez milosz : 19.01.2012 o godz. 19:04.
Odpowiedz cytując