pawelwislak napisał(a):

Obstawiam ze to Nowogrod Wielki, ustroj jak z tym ze nie wiem czy chodzi ci o czas owczesny reprodukcji czy obecny. Kiedys kolebka imperium nowogrodzkiem pozniej wladza przeniesiona do Kijowa co dalo poczatek Rusi Kijowskiej. Obecnie to miasto nie wchodzi w sklad zadnego z regionow Rosji. Stanowi tak jakby wolne miasto. Posiada bardzo szeroki zakres samorzadzielnosci, lokalny parlament ma pelna swobode w ramach prawodawstwa. Nie wiem co jeszcze... moze z ciekawostek to ze posiada jeden z najwyzszych wspolczynnikow ujemnego przyrostu naturalnego siegajacego nawet 12%.
A z mojej strony. Co to? Gdzie to? I dlaczego tak wazne dla Rzeczpospolitej
|
Zamek w Chocimiu.
Dlaczego ważne dla RP: może z tytułu podpisania traktatu pokojowego w październiku roku 1621?
Polacy zobowiązywali się powstrzymać Kozaków od najazdu na Turcję, a Turcy powstrzymywać Tatarów przed najazdem na RP.
JA CI ZARAZ DAM b
londTSW
ZAGADKA na szybko:
Pyt. 1 - co to za budynek i gdzie on się znajduje? (Oczywiście chodzi o ten z dziwnym kształtem)
Pyt. 2 - jaka nietypowa, "kakofoniczna" rzeźba znajduje się w środku?
WISŁAZWE, Zgadza się.
Jedziesz...